Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

miejsce na wszelkie opinie, na dowolne tematy

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez Pio » 22.11.2010 22:47

Jest http://www.vatowiec.pl/wiki/ - czekam na decyzję o przeniesieniu dotychczasowej pracy na nowy serwer.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez edi67 » 23.11.2010 20:15

jak nie będzie nic innego to dobre i to.

Problem z Mediawiki jest taki, że mają pseudoWYSIWYGowy edytor... Tzn, trzeba pomyśleć zanim się zapisze w nim cokolwiek bardziej skomplikowanego (nie dotyczy to wikipedystów z wieloletnim stażem)...

Edytor w deki jest intuicyjny - działa prawie jak zwykły edytor tekstów...
Ale jak sie nie da deki to bedzie co sie da..
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez Pio » 23.11.2010 21:48

.. MediaWiki jest free, a tamten trial 30 dni :( i leci kasiorka, również za hosting.
Jak coś kosztuje, to wszyscy po drodze chcą się załapać :) Takie są zasady w biznesie, a my raczej nie uprawiamy biznesu :|
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez edi67 » 23.11.2010 23:13

wersja open sourceowa, bez supportu jest za darmo (do pobrania na dole strony lub tu:
http://www.mindtouch.com/deki/scripts/m ... ion=source )
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez najmar11 » 24.11.2010 13:57

edi67 napisał(a):jak nie będzie nic innego to dobre i to.

Problem z Mediawiki jest taki, że mają pseudoWYSIWYGowy edytor... Tzn, trzeba pomyśleć zanim się zapisze w nim cokolwiek bardziej skomplikowanego (nie dotyczy to wikipedystów z wieloletnim stażem)...

Edytor w deki jest intuicyjny - działa prawie jak zwykły edytor tekstów...
Ale jak sie nie da deki to bedzie co sie da..


Nie wiem co łatwiejsze, bo nie używałem, ani jednego, ani drugiego, ale myślę, że to jest wtórna sprawa. Myślę, że osoby, które chciałby coś dopisać do instrukcji, będą bardziej zaawansowane, od tych, dla których internet to to duże "E" na pulpicie... ;)

Pytanie chyba ważniejsze jest, co i jak się da przenieść z DEKI do nowego WIKI.
A może odważna decyzja, że piszemy od zera nowe WIKI?

No i jeszcze jedno - DEKI to ma chyba jakiś problem z zabezpieczeniami antyspamowymi.
Może to tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji, ale w tej chwili wygląda to bardzo zniechęcająco...
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez Pio » 25.11.2010 19:36

Ja samowolnie nie mogę skopiować Instrukcji Społecznej, czekam na Waszą decyzję.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez kris6112 » 25.11.2010 22:23

A dlaczego nie ? Dla profesjonalisty to moment. Myślę, ze przegłosujemy przez aklamację ;) Czy edi67 jest za?
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez edi67 » 26.11.2010 09:33

Przepraszam, Vaty i inne mnie zjadają.
Na wik.is zainstalowane jest jedno z pierwszych deki (tak sprzed 4 lat) i w związku z tym, że serwis i tak idzie w odstawkę nie instalowali zabezpieczeń antyspamowych (można te komentarze kasować, ale po pewnym czasie dałem sobie spokój - spamiarze okazali się wydajniejsi :) )
W samotnie instalowanych wersjach oczywiście to jest.


Ale nie ma co czekać, trzeba zachować to co jest, bo za chwilę zniknie całkiem.
Jeśli można to poproszę o pomoc (chyba, że Piotr wymyśli skrypt do przeniesienia automatycznego zawartości..?)
Można rzeczywiście umieścić wszystko gdzieś pod /stare_wiki/ i potem przeglądać, aktualizować i tworzyć nową strukturę - nie mam nic przeciwko :)

Zróbcie sobie kopię stron na wik.is jakby mi gdzieś zginęło (ostatnio ukradli mi laptopa na przykład :( ).
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez edi67 » 25.01.2011 10:59

W nowym wiki trzeba byłoby poinstalować rozszerzenia z dodatkowym (pełnym) edytorem WYSIWYG, strukturą dokumentów, można pewnie też i inne, bo ciężko to ruszyć w obecnym stanie.
Co jeszcze warto - nie wiem, bo nie zajmowałem się administracją mediawiki
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Zamykają Społeczną Instrukcję Vatowca

Postprzez babaj » 17.06.2016 22:58

Pozwolę sobie odgrzebać stary temat. Pobawiłem się dziś chwilę oprogramowaniem MediaWiki i myślę, że byłbym wstanie podjąć się administracji tego programu. Zacząłem kopiowanie instrukcji z pdf i tak to wygląda: Vatowiec.

Osobiście uważam, że kod MediaWiki nie jest szczególnie trudny, a interfejs jest chyba wszystkim dobrze znany. Wikipedia ma edytor wizualny i nie ma problemu, żeby go doinstalować. Bez problemu i legalnie można korzystać z szablonów itd.

Idea jaka mi przyświeca to stworzenie kompletnego zbioru dokumentacji, więc pierwsze co chciałbym zrobić to skopiować całą instrukcję Vatowca, Kadrowca. Następnie, sukcesywnie na ile czas pozwoli opracowywać tematy poruszone (rozwiązane) na forum i doklejać do istniejącej instrukcji. Od czasu do czasu na tej podstawie tworzyć zaktualizowany plik vatowiec.pdf.

@edi67, czy udało się coś zarchiwizować z poprzedniej instrukcji? Czy i w jakiej formie to masz? W MediaWiki można całą zawartość pobrać w formacie .xml i zaimportować na nowym serwerze. Z całym szacunkiem, mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale Wikia mi się w ogóle nie podoba. Nie widzę opcji zrzutu danych. Do tego jeszcze masa obrzydliwych reklam:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (25.99 KIB) Obejrzany 16722 razy


@Pio, nie chciałbym narazić się na pogwałcenie praw autorskich ("Copyright © by Piotr Kowaluk Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejsza instrukcja jest chroniona prawami autorskimi.") czy jest zgoda na takie przedsięwzięcie?
Ostatnio edytowany przez babaj, 08.04.2022 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pręgierz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron