google kaput?

- sprawy związane z administracją oprogramowania

google kaput?

Postprzez piome » 20.01.2008 13:06

Witam,
a co z grupą na google - umarła śmiercią nagłą :shock: a miała podobno gasnąć długo i dostojnie? Ale nic to...cytuję mój ostatni liścik wysłany na googlegroops i jakby ktoś coś wiedział i powiedział, to bardzo proszę:
Witam,
Dane z vatowca przenoszę między komputerami, przy pomocy pendrive'a i tak mi się jakoś porobiło, że w laptopie nie mam wpisów zakupu od września do grudnia 2007 r. Z baz archiwalnych stworzyłem folder ,w którym te dane są, ale nie ma z kolei stycznia. Czy możliwe jest przeniesienie wyłącznie tych brakujących danych (zakupy 09-12) do tego podstawowego folderu firmy- bez ruszania innych danych i ustawień, które tam SA
:) Piotr
piome
 
Postów: 25
Dołączył: 20.01.2008 12:33

Re: google kaput?

Postprzez Pio » 21.01.2008 17:27

Google żyje, tylko mi się nie chce pisać po estońsku :)
W celu wysłania poprawnie kodowanej odpowiedzi trzeba włożyć zbyt dużo pracy = czasu,
a najgorzej jak na google ktoś wyśle posta bezpośrednio ze strony google.

Dokumenty można przenieść wybiórczo za pomocą eksportu i importu do pliku np. klr lub xml.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: google kaput?

Postprzez piome » 22.01.2008 13:54

Witaj,
a propos tego przenoszenia - jeśli można coś więcej, tj. chcę np. przenieść faktury sprzedaży z maja 2007 , z firmy XYZ do firmy ,którą nazwałem ABC. Czy robi się to: Operacje->Export... i tak jedna po drugiej, kolejne faktury , czy jakoś inaczej? Z tym exportem xml., to w ogóle nie wiem o co chodzi :roll: i jak to ugryżć, ale to może być najpewniej zapomniana trochę pomroczność jasna. ;)
Piotr
piome
 
Postów: 25
Dołączył: 20.01.2008 12:33

Re: google kaput?

Postprzez Pio » 22.01.2008 19:21

Tak, można zaznaczyć wiele pozycji ([Ctrl] lub [Shift] +lewy myszy) i kliknąć na Eksport.
wówczas zostaną zapisane do pliku w formacie klamry (to plik tekstowy z możliwością upakowania wielu tabel).

Można to samo wykonać jako Eksport XML, ale trzeba mieć podpiętą do okna definicje dokumentu,
zdaje mi się, że są definicje dla faktur.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: google kaput?

Postprzez piome » 27.01.2008 22:52

Tak, to działa !!!
Dodam tylko, rzecz jak najbardziej oczywistą dla Mistrzów ;) , że w folderze do którego eksportowane są dane, należy wykonać "Import" - czyli odwrócić cały proces wcześniej zrobionego "Eksportu".
Zmienię temat, a właściwie wrócę do pierwotnego : czy przewidywane jest, przesyłanie postów z tego forum na adresy mejlowe - tak jak to było (jest?) na google ?
Pozdrawiam . Piotr
piome
 
Postów: 25
Dołączył: 20.01.2008 12:33

Re: google kaput?

Postprzez Pio » 31.01.2008 12:06

spróbuję przerobić phpBB, żeby była możliwość przesyłania postów
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Rss/Atom

Postprzez edi67 » 02.02.2008 19:00

Pio napisał(a):spróbuję przerobić phpBB, żeby była możliwość przesyłania postów




Może przy okazji podłączyć któryś z generatorów RSS/ATOM do forum?

Można będzie sobie zasubskrybować całość, albo tylko insteresujace tematy..
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22


Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron