Odtworzenie archiwum

- sprawy związane z administracją oprogramowania

Odtworzenie archiwum

Postprzez Jan » 29.12.2008 17:23

Czy jest możliwe automatyczne odtworzenie archiwum?
Obecnie działa automatyczna archiwizacja. Nie ma możliwości automatycznego odtworzenia archiwum.
Jan
 
Postów: 40
Dołączył: 17.12.2007 20:53

Re: Odtworzenie archiwum

Postprzez Pio » 29.12.2008 18:20

Tak, jest automatyczne odtwarzanie danych z archiwum :)

Programy z pakietu, bo dotyczy każdego, automatycznie wyciągają dane z archiwum w następujących przypadkach:
- brak pliku z danymi (usunięty, uszkodzony, itd.)
- dodano nową firmę, która ma dane w archiwum

Nie ma polecenia odtwarzania z archiwum (kiedyś było), bo jest zbyt niebezpieczne.
Jednak można rozpakować archiwum do katalogu \BR\BAZY\<nazwa_archiwum>,
co wymaga świadomego działania ;) i jest równoznaczne z odzyskaniem danych.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Odtworzenie archiwum

Postprzez casablanca » 27.07.2009 00:52

Właśnie po takim odtworzeniu archiwum zaczęły sie kłopoty. Coś zrobiłam nie tak, jak zamierzałam, więc w podany wyżej sposób skopiowałam archiwum i całość zaczęła działać "dziwnie". Niektóre dokumenty, które były w rejestrach VAT (niezaksięgowane), powieliły się, a właściwie nie dokumenty, a ich pozycje. Są podwójne. Zapisy na rachunku bankowym poprzesuwały się pomiędzy datami, a po kolejnym (którymś z kolei) odtworzeniu archiwum, niby wszystko jest dobrze, dokumenty wyglądają (zdaje się) poprawnie, ale po wybraniu zestawienia VAT pojawiają się tylko ostatnie dwa miesiące. Wszystkie pozostałe mają zakupy, sprzedaż, VAT nalezny i naliczony rózny zero. Choć dokumenty są widoczne zarówno w rejestach VAT, jak i w księdze dokumentów.
Zainstalowałam nową wersję Vatowca, ale nie pomogło.
casablanca
 
Postów: 13
Dołączył: 27.07.2009 00:42

Re: Odtworzenie archiwum

Postprzez Pio » 27.07.2009 02:54

Ponieważ zostawiono stare indeksy (pliki *.cdx), które powinno się usunąć.
Proszę uruchomić System->Reindeksacja.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Odtworzenie archiwum

Postprzez casablanca » 27.07.2009 22:18

Reindeksację robiłam, ale nie pomagała. Ściągnęłam jakieś poprzednie archiwum i uruchomiłam całość na innym komputerze bo wszystko, łącznie z programem mam na pendrivie. Nie wiem, czy to miało jakieś znaczenie, ale teraz już jest OK, niezaleznie od komputera.
Na VAT pomogło dopiero, gdy dziś wpisałam we wszystkich dokumentach, w kolumnie "K" literkę "N" (nie było żadnej, dokumenty z 2009 są niezaksięgowane). Teraz prawidłowo liczy, z małym wyjątkiem: dokumenty mam od 12.2008, robię małe Stowarzyszenie, więc tych dokumentów jest raptem kilka miesięcznie. Poprzednio przy obliczeniach VAT brany był grudzień, w ktorym były dwa dokumenty zakupowe, więc na styczeń powinno byc przepisywane odliczenie VAT. A niestety, od wczoraj nie jest.
Poza tym, wydaje się, że wszystko jest tak, jak byc powinno.
casablanca
 
Postów: 13
Dołączył: 27.07.2009 00:42


Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron