błędne sumowanie / raporty

- sprawy związane z administracją oprogramowania

błędne sumowanie / raporty

Postprzez sylas » 28.11.2015 12:38

Witam,
co jakiś czas powtarza mi się ten sam problem, tzn. zestawienie PD i VAT pokazuje błędne wartości.
Za każdym razem sprawdzam, skąd taka rozbieżność i widzę, że podsumy z miesięcy pokazują inne wartości...
wynika to z faktu, że np FV od niewatowców w księdze przeskkakują same z - na +, albo FV paliwowe 50 % przeskakują na kwotę netto.
Zawsze w takim przypadku robie reindeksację, wtedy FV z + wskakują poprawnie do księgi na -, ale paliwowe niestety pozostają na netto bez 50%...wtedy musze otworzyć specyfikację fv błędnie wyświetlonej, zamknąć i przeumować pozycję w fv z księgi, wtedy pokazuje się prawidłowo ... i tak z wszystkimi...jest to cholernie męczące, skąd to wynika?
...najgorsze jest jeszcze to, że blokada okresu nie pomaga.
co robić? i czy też tak macie?
sylas
 
Postów: 2
Dołączył: 06.09.2015 11:14

Re: błędne sumowanie / raporty

Postprzez Pio » 03.04.2016 13:38

To nie jest męczące, to koszmar.
Proszę się odezwać na p@vatowiec.pl
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: błędne sumowanie / raporty

Postprzez p0wer » 21.04.2016 15:49

Moja przygoda z sumowaniem wyglądała tak. Przeglądałem moją księgę dokumentów i zauważyłem, że faktury zakupowe mam zaksięgowane jako K (koszty inne) zamiast Z (w cenie zakupu). Chciałem to poprawić, najpierw w KD na dole. Poprawiłem bez problemu, zestawienie PD - ok, zestawienie VAT - przywróciło tam K. No to myślę że skoro to dokument podrzędny faktury VAT, to trzeba w rejestrach VAT. Zmieniłem tam, sprawdziłem oba zestawienia i tym razem jest ok. Znalazłem jeszcze wartość domyślną księgowania na liście towarów, to już na przyszłość informacja.

Co tutaj jest nie tak? Ano to, że program pozwala zmienić niektóre wartości niezależnie w różnych okienkach zamiast przenosić zmiany do połączonych dokumentów, ew. powinien ostrzegać o tych powiązaniach lub zabronić edycję dokumentów podrzędnych.

No i jeszcze takie kwiatki nie do wyśledzenia: viewtopic.php?f=34&t=1785
p0wer
 
Postów: 14
Dołączył: 19.11.2015 14:47
Lokalizacja: Kraków


Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości