Vatwwiec na dwóch stanowiskach pracy

- sprawy związane z administracją oprogramowania

Vatwwiec na dwóch stanowiskach pracy

Postprzez asystentKs » 28.02.2014 20:14

Witam

Męczę się strasznie z kombinowaniem jak zainstalować vatowca na dwa stanowiska, aby zmiany wprowadzane na jednym stanowisku były widoczne na drugim stanowisku i odwrotnie.

Co zrobiłem:
1. połączyłem komputery w grupę roboczą i udostępniłem sobie dogodnie drukarki, udostępniłem cały dysk C z komputera nr 1 (głównego) na komputer nr 2, widać go, zmapowałem ten dysk na komputerze 2 i widzi go jako dysk Z

Co ja mam teraz zrobić, jak zrobić, próbowałem na komputerze nr 2 odpalić vatowca bezpośrednio z dysku Z: odpalił ale wprowadzonych operacji nie widać na komputerze nr 1 i dane zapisuje nadal są na dysku C na komputerze nr 2.

Proszę niech ktoś mnie nakieruje co ja źle robię i jak to zrobić, proszę o w miarę prosty język.

dziękuję
Rafał
asystentKs
 
Postów: 39
Dołączył: 19.01.2013 11:45

Re: Vatwwiec na dwóch stanowiskach pracy

Postprzez Pio » 02.03.2014 20:24

Proponuję wykonać następujące czynności:

Na komputerze z bazą danych:
1. utworzyć folder o nazwie np. Vaciak
2. udostępnić ten folder w sieci i sprawdzić, czy go widać na innych stanowiskach z pełnymi prawami do plików

3. jeśli jest OK, to przenosimy cały folder BR do Vaciak

Na innych stanowiskach
1. mapujemy folder Vaciak z komputera z bazą na dysk np. V:
2. po wykonaniu pkt. 3 powyżej - można pracować

Wracamy na komputer z bazą danych i przygotowujemy plik bat, który powinno się uruchomić w autostart.
Plik powinien zawierać polecenie
subst V: C:\Vaciak

Po zakończeniu powyższych czynności można pracować na wszystkich komputerach w sieci lokalnej
na tych samych bazach danych, bo wszystkie vaciaki będą widziały bazy w \br\bazy.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron