ips w windows 8

- sprawy związane z administracją oprogramowania

ips w windows 8

Postprzez izabela » 08.10.2013 19:33

Witam
Mam pytanie czy jest nadzieja że wkrótce lub kiedykolwiek druki IPS będą działać na windows 8 , oczywiście chodzi o to żeby nie trzeba było robić nic tak jak to było na windows xp ?Bo niestety nawet z instrukcją na forum wiki nie radzę sobie z windows virtual PC :cry:

Ps. Wyrazy wdzięczności dla autora programu, że udostępnia tak wspaniały program z licencją Freeware.

Pozdrawiam
Iza
izabela
 
Postów: 13
Dołączył: 07.10.2013 20:35

Re: ips w windows 8

Postprzez Pio » 08.10.2013 21:50

Pełna wersja instalacyjna zawiera dwie wersje IPS: 16 i 32 bity.

http://vatowiec.pl/pliki/br32.exe

Jeśli plik \BR\Drukform\drukform.exe zostanie usunięty, to program będzie próbował uruchomić wersję 32 bity
tj. DrukFormIPS32.exe, która u mnie nie działa. Napisałem do IPS, czekam na odpowiedź.
Całkiem możliwe, że na innych komputerach ruszy.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: ips w windows 8

Postprzez edi67 » 09.10.2013 10:31

U mnie po usunięciu drukform.exe przy próbie eksportu do IPS wyświetliła się informacja:

Brak programu \BR\DRUKFORM\DRUKFORM.EXE!

Po zamianie nazwy pliku DrukFormIPS32.exe na drukform.exe uruchamiają się 2 okna nowego DrukForm: jedno programu, drugie z warunkami licencji, przy czym te okna tylko wyświetlają się w pasku zadań Windows (pasek na dole ekranu) i nie można ich wyświetlić na ekranie. (wcześniejsze wersje IPS też miały problem - jak się zmieniło wyświetlane okno dialogowe programu na inne, to nie można było ponownie jego (okna dialogowego IPS) wyświetlić i trzeba było restartować IPSy..).

Następnie ręcznie uruchomiłem DrukFormIPS32.exe, gdzie po kilku próbach można było zaakceptować licencję ogólną programu.
Po kilku próbach udało się zaakceptować licencje programu (kilka początkowych prób wyświetlało informację "Adres violation"). Po zaakceptowaniu dało się pobrać i wyświetlić aktualne formularze (np VAT-7), ale przy eksporcie danych z Vatowca ani formularze ani dane nie wyświetlają się..

Być może to przez to, że program powinien mieć wprowadzoną jeszcze licencję na użytkowanie formularzy (przy każdym wyświetla się informacja: Brak ważnej licencji).
W warunkach licencji jest info, że:
1) Program do pełnego działania wymaga zaakceptowania przez Użytkownika warunków niniejszej licencji oraz uzyskania od Autora bezpośrednio lub przez Pośrednika - Numeru licencji.
2) Numer licencji zawiera dane określające zakres zastosowania programu, w szczególności okres ważności, ilość użytkowników lub stanowisk, specyfikację Formularzy.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: ips w windows 8

Postprzez Pio » 09.10.2013 13:47

Jestem po wymianie korespondencji i telefonie z IPSem.
1. Będzie poprawka.
2. Uległy zmianie warunki licencjonowania i prawdopodobnie nie będzie tak jak do tej pory.
3. Jest problem z dystrybucją nowej aplikacji i zapewne wyrzucę ją z instalki, poczekam na decyzje.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: ips w windows 8

Postprzez izabela » 09.10.2013 20:45

Witam
Próbowałam również,ale nie działa i jest jak u Pana Edwarda, no to pozostaje czekać na poprawkę IPS i na informacje od Pana
Pozdrawiam
Iza
izabela
 
Postów: 13
Dołączył: 07.10.2013 20:35

Re: ips w windows 8

Postprzez izabela » 15.10.2013 17:57

Witam
Czy już coś wiadomo w sprawie druków IPS na 64 bit? Czy jest możliwość że będą działać lub może da się je zastąpić czymś innym?
Pozdrawiam
Iza
izabela
 
Postów: 13
Dołączył: 07.10.2013 20:35

Re: ips w windows 8

Postprzez Pio » 16.10.2013 07:14

W tej chwili stanęło na tym, że każdy indywidualnie ściąga sobie i instaluje:
DRUKFORMIPS - Wydruk Formularzy IPS
http://www.ips-infor.com.pl/drukiips/

czyli http://www.ips-infor.com.pl/pliki/drukformipssetup.exe

Wszystkim sprawami związanymi z tą aplikacją zajmuje się IPS,
począwszy od pomocy technicznej a skończywszy na wynagrodzeniu.

Od strony Vatowca wystarczy, że przygotuje odpowiedni plik *.dta i uruchomi program DrukFormIPS32, co już właściwie robi.

Kontakt z IPS: pomoc@ips-infor.com.pl

Alternatywne rozwiązanie to nadruki z poziomu Vatowca/Kadrowca lub wykorzystanie innej aplikacji.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: ips w windows 8

Postprzez izabela » 16.10.2013 14:16

Witam
Dziękuje za wyczerpującą informację.

Pozdrawiam
Iza
izabela
 
Postów: 13
Dołączył: 07.10.2013 20:35

Re: ips w windows 8

Postprzez edi67 » 18.10.2013 10:44

A podali na jakich warunkach udzielają licencji na DRUK FORMULARZY IPS dla Vatowców?
Bo nie widzę tego na stronie.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: ips w windows 8

Postprzez Pio » 18.10.2013 11:04

Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Następna

Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron