Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

- sprawy związane z administracją oprogramowania

Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

Postprzez virtu » 03.03.2013 17:53

Witam

W styczniu miałem małe WNT. Wprowadziłem fakturę w operacjach walutowych z kategorią W, na fakturze wewnętrznej (kategoria J)pojawił się VAT. Ale w deklaracji kwartalnej tego VAT-u już nie widać (a chyba powinien się pojawić i jako należny i jako naliczony). Pewnie gdzieś trzeba coś zaznaczyć, ale nie znalazłem :oops: W deklaracji VAT-UE transakcja jest widoczna.
Czy dałoby się gdzieś podwiesić szczegółowy opis dot. transakcji unijnych? Był kiedyś na Wiki, ale już nie jest dostępny. Pewnie nie tylko mnie by się przydał... Może jako pdf do pobrania. Albo chociaż na maila w jakiejś roboczej formie.
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

Postprzez edi67 » 04.03.2013 13:12

to jest na forum, do definicji IPS (pewnie tego używasz) trzeba dopisać kategorie J i W w odpowiednich polach.
Standardowo nie są wpisane..
Poszukaj - gotowe formuły są dla roku 2011 zdaje się
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

Postprzez virtu » 27.03.2013 14:34

Dzięki za podpowiedź. Poszukałem i znalazłem, jak napisałeś. :)
Definicje są już chyba OK. Ale albo coś mam nie tak w Kategoriach RV albo jeszcze gdzieś :oops: W Operacjach walutowych mam wprowadzoną fakturę zakupu z kategorią W, w jej specyfikacji towar jest wprowadzony ze stawką 23%, ale kwota VAT jest 0zł. I to jest chyba dobrze.
W rejestrze VAT zakupu pojawia się ta faktura "wyszarzona" z Vatem jak wyżej i to jest chyba też OK. Do niej pojawia się faktura wewnętrzna z dwiema pozycjami (kategorie E i J) w stopce. Obie mają stawkę VAT 23%, ale kwota VAT jest też 0zł. A powinna być wyliczona wg stawki 23%. :?
Stopka_FX.jpg

W deklaracji VAT-7K pojawia się nabycie wewnątrzwspólnotowe, ale bez Vat-u. Coś pewnie w tych kategoriach RV nie tak:
Kategorie_RV.jpg

Transakcja ze 01.2013. Ktoś może coś pomóc?

PS. Wykonanie sumowania w Operacjach walutowych czy Rejestrze VAT nic nie zmienia. Pozycje nie są też zablokowane przez ręczną edycję.
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

Postprzez Pio » 31.03.2013 08:36

Czy przy fakturze wewn. w kolumnie "użytk." jest pusto ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

Postprzez virtu » 31.03.2013 16:37

Pusto. Nie jest zablokowane do automatycznego wyliczenia. Ale uparcie nie liczy... :oops:

21.04.2013
W przypływie desperacji wpisałem ręcznie kwoty VAT w stopce faktury wewnętrznej (dla kategorii E i J) i zrobiłem sumowanie w RV. Efekt jest taki, że w zestawieniu podatku VAT należny i naliczony się pojawia, ale deklaracji VAT-7K już nie. Definicje do IPS wcześniej przepisałem zgodnie z sugestią edi67, ale dalej zima...
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: Brak VAT-u z tytułu WNT w deklaracji

Postprzez virtu » 27.04.2013 22:12

Przeedytowałem deklarację ręcznie, bo termin zmusił. Ale problem pozostaje. Czy ktoś mógłby "podwiesić" poprawnie wypełnione kategorie RV (z uwzględnieniem transakcji UE) i aktualne definicje IPS do deklaracji VAT-7? Byłbym bardzo wdzięczny, a przy okazji mógłbym sprawdzić, czy to z tego powodu deklaracje się mi źle liczą czy jeszcze gdzieś indziej jest problem. Nie jestem ekspertem od Vatowca, więc proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc.

Pozdrawiam,
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51


Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron