Problem z Rejestrem VAT i Księgą dokumentów.

- sprawy związane z administracją oprogramowania

Problem z Rejestrem VAT i Księgą dokumentów.

Postprzez dknet » 09.01.2013 00:57

Witam,

od kilku dni próbuje się uporać z dokumentami widmo.
A więc po kolei w Dokumenty->Księga dokumentów w pewnym momencie (przy którymś uruchomieniu) pojawiają się dziwne 4 pozycje na szaro - zdjęcie poniżej.

Image

Próba usunięcia ich wyświetla komunikat w postaci że jest to dokument podrzędy i żeby go usunąć należy najpierw usunąć dokument z rejestru VAT. Lecz po wejściu w Rejestr VAT bez znaczenia czy zakup czy sprzedaż nic nie ma.

Image

Drążąc temat, przeglądając tabele w danych widać wpisy widmo w KD

Image

Jak i widać je w tabela-dane dla RV

Image

Dopiero usunięcie ich z poziomu tabela-dane w RV odblokowuje nam wpisy w KD (nie mówię tu o tabela - dane dla KD).

Dodatkową kwestią jaką zauważyłem to wpisy widmo pojawiają się w bazie po którymś uruchomieniu programu, nie od razu.
Ale co dziwne data dodania wpisów widmo jest taka sama jak pozostałych tj. data i godzina utworzenia nowej firmy.

Wiem że wpisy można ręcznie usunąć ale wydaje mi się że jest to błąd który wypadało by poprawić a przynajmniej zweryfikować czy nie dzieje się coś złego w programie.

Dzieje się tak przy ryczałcie ewidencyjnym bez VAT, a więc same wpisy z RA i DW. Testowane na WinXP EN i Win7 EN.

Pozdrawiam i witam po długiej przerwie :)
dknet
 
Postów: 6
Dołączył: 25.01.2008 23:26

Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron