IPS NIE DZIAŁA ???

- sprawy związane z administracją oprogramowania

IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez snajper » 25.05.2012 07:47

Witam Serdecznie
Mam problem, chodzi o Eksport do IPS. Otóż gdy chce zrobić przelew lub deklarację i klikam na ikonę eksportu
to NIC się nie dzieje? Jedyny sposób jaki znalazłem to deinstalacja programu i ponowna instalacja ALE... :o Po zrobieniu dwóch , trzech przelewów sytuacja powtarza sie i znowu deinstalacja itd ??????
BARDZO proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam Grzegorz
Snajper
Awatar użytkownika
snajper
 
Postów: 7
Dołączył: 11.09.2008 07:30

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez Pio » 16.08.2012 18:51

Coś w Windows blokuje aplikację z \BR\DRUKFORM\FORMSERW.EXE, która jest serwerem OLE.
Zupełnie nie rozumiem, że pomaga reinstalacja, bo ona polega TYLKO na kopiowaniu elementów, których nie ma.
Należy zatem przypuszczać, że plik formserw.exe jest po prostu usuwany.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez asystentKs » 01.02.2013 09:04

Chciałem odświeżyć wątek i zapytać bo na stronie IPS pojawiły się pliki nowych formularzy VAT7_13 i Vat7k. W żaden sposób nie moge ich zaimportować, wrzuciłem te pliki do folderu BR->DRUKFORM ale używając system->def IPS->import te pliki są wogóle niewidoczne...kombinowałem też próbując uruchamiać aplikację drukform.exe bezpośrednio z folderu BR->DRUKFORM...Nic nie pomaga dalej przy ekporcie do IPS jest formularz 12...
Jak to zrobić?
Czy potrzebna jest jakaś dodatkowo zakupiona aplikacja z IPS aby to działało?

_________________________
Poradziłem sobie, ściągnąłem druki ze strony IPS, wypakowałem i wkoiowałem jeszcze raz do BR->DRUKFORM, potem w def IPS, kopiuj VAT7_12 i wszystko gra...
asystentKs
 
Postów: 39
Dołączył: 19.01.2013 11:45

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez Pio » 04.02.2013 22:20

Pobrałem oba VAT7_13 i Vat7k i próbowałem je otworzyć z poziomu vaciaka.
Niestety wywala się aplikacja IPS z błędem, dlatego spróbuję za kilka dni, może zostaną poprawione.

ips.jpg
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez GosiaMS » 06.02.2013 18:22

Witam

Mam ten sam problem. Skopiowałam nowy wzór deklaracji Vat 7_13 do folderu BR\DRUKFORM. W Vatowcu jak chcę zaimportować nowy wzór w Definicjach IPS w imporcie nie pojawia się ten wzór.
Proszę o pomoc, jak zaimportować nowy wzór deklaracji, aby prawidłowo działała.
Pozdrawiam
GosiaMS
 
Postów: 11
Dołączył: 27.01.2011 12:12

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez Pio » 06.02.2013 19:01

http://vatowiec.pl/pliki/br32.exe

Po instalacji będzie formularz.
Natomiast sposób eksportu do IPS jest w System->Definicje IPS, tam można wykonać import VAT7 13.

Tak jak pisałem wcześniej, u mnie ten formularz wywala błąd.
Nie mogę go naprawić, bo on jest wykonany w IPS.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez GosiaMS » 06.02.2013 19:34

Witam

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Po zainstalowaniu na nowo Vatowca - formularz Vat 7 wzór 13 działa prawidłowo, nie pojawia się żaden błąd

Pozdrawiam
GosiaMS
 
Postów: 11
Dołączył: 27.01.2011 12:12

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez asystentKs » 10.02.2013 07:24

należy zwrócić uwagę że druki IPS są spakowane i trzeba je rozpakować!!, ten błąd miałem jak wkopiowałem nierozpakowany plik, w system->def IPS ręcznie skopiowałem formuły na VAT7_13, trzeba zmodyfikować tylko 2-3 wiersze, działa...
asystentKs
 
Postów: 39
Dołączył: 19.01.2013 11:45

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez Vaciak » 18.05.2013 00:25

Witam!
Miałem ten sam problem z dodaniem i importem nowych deklaracji w IPS. Z PIT11 ostatnio był ten problem i zrezygnowałem przez to z prowadzenia kadrowca.
Z deklaracją VAT7 w wersji 13 też miałem ten problem ale skorzystałem z powyższych rad i 13-stka śmiga (nie importuje poprawnie parę pół ale nawet jeszcze nie próbowałem tego prostować).
Natomiast zawziąłem się na druk VAT-7 w wersji 14. Problem ten sam co z poprzednio miałem z PIT-11 (w najnowszej wersji). Oczywiście pliki jakie dodaje do folderu \BR\DRUKFORM\ są oczywiście rozpakowane. Postarałem się dowiedzieć czy nic nie blokuje FORMSERW.EXE ale nie sądzę aby aplikacja była blokowana.
Natomiast zwrócił moją uwagę atrybut pliku jaki dodawałem do folderu \BR\DRUKFORM\. Otóż pliki które kopiowałem do tego folderu, jako jedyne posiadały atrybut "ten plik pochodzi z innego komputera i może być zablokowany". Wprawdzie w karcie właściwości można było ten atrybut łatwo odblokować po przez naciśnięcie przycisku "odblokuj", jednak to nie rozwiązało problemu.
Nie wiem czy to właściwy trop. Właśnie sam szukam przyczyny w "uprawnieniach" nie wiem czy coś z tego "wyjdzie". Jeśli ktoś ma jakąś sugestie to będzie miło widziana.
Pozdrawiam
Vaciak
 
Postów: 10
Dołączył: 17.05.2013 21:54

Re: IPS NIE DZIAŁA ???

Postprzez Pio » 18.05.2013 23:37

Na podstawie eksperymentów z formularzem VAT7 IPS mogę przekazać pewien wniosek.
Czasami nie jest dobrze jak się kopiuje definicję eksportu do kolejnej wersji formularza.
W VAT7_13 wywaliłem definicje powyżej pola 109 i eksport zadziałał,
czyli IPSy nie mają jakiejś rozbudowanej kontroli danych w pliku 1ADMIN.dta.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Następna

Powróć do administracja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron