Konwersje danych księgowych

Regulamin forum
Każdy użytkownik oprogramowania może umieścić swoją reklamę, ogłoszenie, informację lub cokolwiek w celu pokazania swojej działalności i zaproszenia do współpracy.
Są tylko dwie zasady:
1. treść nie może wykraczać poza prawo, obyczaje i netykietę
2. na końcu treści należy umieścić NIP lub REGON

Konwersje danych księgowych

Postprzez Jarek Adamski » 17.09.2014 00:22

Aby przenieść dane księgowe z jednego programu do innego, można wykorzystać program AFIK, który tworzymy od 1997 roku. Typowym zastosowaniem programu jest usprawnienie księgowania dokumentów w biurach rachunkowych, dzięki plikom dostarczanym przez klientów. Klient biura, razem z fakturami, dostarcza plik wygenerowany przez swój system komputerowy. W zależności od profilu firmy można w ten sposób księgować:
  • faktury sprzedaży niefiskalizowanej
  • korekty sprzedaży
  • faktury zakupu, jeśli firma prowadzi magazyn
  • faktury kosztowe, jeśli są wprowadzane do systemu komputerowego firmy
  • przesunięcia wewnętrzne (np. z towarów handlowych w koszty)
  • raporty kasowe
  • raporty fiskalne

Istnieje też możliwość integracji sklepu internetowego z programem księgowym, a także konwersji wyciągów bankowych w postaci elektronicznej, udostępnianych przez banki, do postaci akceptowalnej przez program księgowy. Przetwarzanie może obejmować również przeliczanie walut wg tabel kursowych.

Konwersję danych księgowych wykonuje się na ogół na własnym sprzęcie, bez konieczności przesyłania danych do nas. Jest to jednak potrzebne na początku, gdyż program trzeba skonfigurować do specyfiki firmy. Proces konfiguracji na ogół udaje się zakończyć po przetworzeniu 2-3 kolejnych miesięcy, gdyż na początku zwykle wychodzą jakieś drobne błędy. Opłata za usługi wykonywane programem AFIK ma formę miesięcznego abonamentu. W 2014 roku jest to 20zł na miesiąc od przetwarzanej firmy, a w kolejnych latach nie będzie zwiększana. Opłata ta obejmuje bieżące dostosowanie możliwości programu AFIK oraz konfiguracji do zmian w obsługiwanych programach (w tym również wymianę na inny), zmian przepisów podatkowych, a także zmian w zakresie działalności firmy wymagających innej obsługi dokumentów.

Na terenie województwa łódzkiego możemy bezproblemowo dojechać, aby skonfigurować program pod specyfikę firmy albo zademonstrować sposób użycia programów (np. jak zgrać plik z danymi i jak wczytać przetworzone dane). Jednym z obsługiwanych programów jest również VATowiec.

Prywatna Firma "NABLA"
99-200 Poddębice, ul.Sobieskiego 10A/5
REGON: 730937084
Kontakt: Jarek Adamski, tel. 603445345
Załączniki
AFIK2014.PNG
Przetworzenie dokumentów firmy transportowej (faktury w EUR, przeliczane na PLN) z rozpoznaniem kontrahentów i wykryciem nowych, zakończone utworzeniem pliku dla programu Symfonia trwa niecałą minutę.
Jarek Adamski
tel. 603445345
http://www.afik.pl/
Image
Awatar użytkownika
Jarek Adamski
 
Postów: 7
Dołączył: 12.10.2010 15:29
Lokalizacja: środek Polski

Powróć do Firmy i Instytucje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron