problem z programem

pełna księgowość

problem z programem

Postprzez wyzio » 04.10.2009 17:33

JAKIES DWA TYG. TEMU ZEPSUŁ MI SIĘ DYSK. W WYNIKU TEGO WIELE PROGRAMOW PRZESALO DZIALAC POPRAWNIE, MIEDZY INNYMI FK. UDAŁO MI SIĘ CO PRAWDA WIELE DANYCH ODBUDOWAC I ODTWORZYC. NIESTETY NIE WSZYSTKO. JAK PRZECHODZE DO ZAKŁADKI FK, NIE MOGĘ URUCHOMIC "PLANU KONT",KTÓRY JEST BLADY, W EFEKCIE CZEGO NIE MOZNA NA NIM DZIALAC. W KSIĘDZE DOKUMENTOW, JAK KSIEGUJE JEST WSZYSTKO OK, WIDZE PLAN KONT I POSZCZEGOLNE POZYCJE. PROSZE MI WSKAZAC JAKIES ROZWIZANIE, I WSKAZANIE, KTÓRY PLIK JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TĄ ZAKŁADKĘ.
wyzio
 
Postów: 1
Dołączył: 02.10.2009 21:42

Re: problem z programem

Postprzez Pio » 04.10.2009 19:19

Plan kont jest przechowywany w pliku PLN_KNT.dbf

Struktura bazy danych jest jawna, nic nie jest ukrywane, a dokumentacja w formie elektronicznej znajduje się w System->Tabele.
Tam są wyszczególnione WSZYSTKIE tabele z pełnym opisem pól i ich przeznaczeniem.

Naprawa:
Proszę poszukać w katalogu firmowym pliku PLN_KNT.dbk i zapisać jego datę i godzinę modyfikacji.
Następnie proszę odszukać najświeższego pliku zip w katalogu \ARCHIWUM (o ile nie zmieniono domyślnej ścieżki).
Archiwa to nic innego jak standardowe zipy, które można rozpakować dowolnym archiwizerem lub wykorzystując
sam Windows i jego dodatek do explorera umożliwiający rozpakowanie zipa.
W tym zipie znajduje się plik PLN_KNT.dbf.

Teraz porównujemy daty modyfikacji obu plików, PLN_KNT.dbk i PLN_KNT.dbf z zipa.
Najświeższy można skopiować do katalogu firmowego jako PLN_KNT.dbf
Proszę również o usunięcie pliku PLN_KNT.cdx - to indeks, który zostanie utworzony od nowa.

Archiwum zip jest tworzone na żądanie z menu System->Archiwizacja lub z systemu alertów w System->Alerty.
Plik PLN_KNT.dbk to "tajna" kopia pliku PLN_KNT.dbf tworzona przed indeksowaniem lub reindeksowaniem pliku dbf.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron