Faktura - Sprzedaż Vat Marża

pełna księgowość

Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez marta » 14.08.2009 22:43

Nie mogę dojść jak poprawnie zarejestrować fakturę sprzedażową Vat Marża, gdzie podatek liczony jest tylko od zysku!
marta
 
Postów: 26
Dołączył: 20.07.2009 13:52

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez Pio » 15.08.2009 07:57

Pełna procedura - ze specyfikacją:
- katalog towarów i usług - pozycję oznaczamy jako Marżowa w kolumnie "K"
- dalej jak zwykła sprzedaż, jeśli będzie zakup, to program sam wszystko liczy i dekretuje

Procedura na skróty - bez specyfikacji:
- pracujemy w stopce vat rejestru vat, dodajemy odpowiednie kategorie RV i kwoty,
po prostu stopka vat ma nam dać zawartość dokumentu ze względu na vat
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez Renata » 21.03.2013 13:44

Panie Piotrze,
Albo coś przekombinowałam albo czegoś nie rozumiem. W VAT marża : kupuję za 15000 brutto sprzedaję za 18000 brutto (też jako VAT marża) a do VAT powinno mi wejść 3000 brutto (2439,03 podstawa + VAT 560,97). Zakup wychodzi mi ok jako NP w kwocie brutto ale ze sprzedażą mam problem.
W Katalogu Towarów i Usług wprowadziłam samochód z M w pozycji K jako "marżowy" SV "NP", RVs"N", RVz "N", KDs "S", KDz "Z".
Jak próbuję zaksięgować fakturę sprzedaży to do VAT wchodzi mi albo jako normalny VAT od 18000 brutto albo jakieś inne dziwadła.
Proszę o pomoc.
Renata
Renata
 
Postów: 3
Dołączył: 20.03.2013 23:32

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez Pio » 31.03.2013 09:25

U siebie sprawdzałem nieco inny wariant:
1. Stałe programów->Vatowiec->"Kategoria RV dla VAT od marży." = A
2. Wprowadziłem zakup na magazyn A
3. Podczas sprzedaży wybrałem z magazynu A i wpisałem nową cenę sprzedaży oraz kategorię RV jako "N"
4. W efekcie, pojawia się w specyfikacji kol. "Koszt" cena zakupu oraz w stopce vat dwie pozycje, jedna w kategorii "N", a druga z kategorią "A"
Załączniki
vatmar.jpg
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez aganieszkab » 15.11.2014 23:06

Podłączę się pod temat, gdyż akurat rozgryzam wystawianie faktur onegdaj "VAT Marża" a teraz "faktur procedura marży-towary używane"
Przetestowałam wszystkie podane powyżej sposoby i ni w ząb mi nie wychodzi to co powinno
po pierwsze dochodzę do stanu podanego w powyższym przykładzie, ale problem polega na tym że w jednej linii powinno być jak powyżej stawka vat A i 23%, ale w drugiej linii stawka powinna być zwolniona - bez vatu, i przy każdym możliwym układzie zmiany stałych programowych i wybierania różnych kategorii stawki zawsze są takie same w obu liniach
po drugie gdzie można znaleźć możliwość edycji szablonu faktury (tej drukowanej z pozycji RVS), chciałabym zmienić istniejący zapis "VAT marża" na obowiązujący "procedura marży - towary używane"
po trzecie proszę mnie wyprostować: w RVZ umieszczam nawet te dokumenty, które z Vatem nie mają nic wspólnego? nawet umowy kupna-sprzedaży? Pytam, bo z pozycji KD (gdzie dotąd umieszczałam umowy zakupu towarów) nie można załączyć specyfikacji, dodam tylko, że większość towarów kupuję na umowy właśnie i dotąd dłubałam wszystko ręcznie, a że trochę mi się nazbierało gratów chciałam zaprowadzić GM a tu same schody...
aganieszkab
 
Postów: 39
Dołączył: 05.11.2014 20:54

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez aganieszkab » 03.01.2015 21:22

Podbijam temat
Dotarłam do stanu:
magazyn.jpg


Bardzo proszę o wskazówki jak skonfigurować ustawienia (albo jak wprowadzić towar) tak, żeby koszt zakupu był bez VAT, ze stawką zwolnioną - dodam, że towar został wprowadzony właśnie z kategorią N i stawką zw, a przy sprzedaży niestety wyskakuje z VAT-em i nie da się zmienić bo program krzyczy że to suma ze specyfikacji.
aganieszkab
 
Postów: 39
Dołączył: 05.11.2014 20:54

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez aganieszkab » 04.01.2015 19:24

Kolejne pytanie:
magazyn2.jpg

Towar zakupiony po 10zł (widać w lewym dolnym oknie pierwsza kolumna), wprowadzony w kat. N ze stawką zw, przy sprzedaży w specyfikacji nagle pojawia się koszt 12,30zł (prawe dolne okno, czwarta kolumna drugi wiersz), oczywiście nie można edytować ani nic zrobić.
W którym miejscu mam błąd? Jak poprawnie wprowadzić towar handlowy (marżowy), żeby dostać specyfikację na takie kwoty jak w stopce:
stopka.jpg
aganieszkab
 
Postów: 39
Dołączył: 05.11.2014 20:54

Re: Faktura - Sprzedaż Vat Marża

Postprzez MagdaS » 25.07.2021 23:42

marta napisał(a):Nie mogę dojść jak poprawnie zarejestrować fakturę sprzedażową Vat Marża, gdzie podatek liczony jest tylko od zysku!



Podłączam się pod pytanie.
Dopóki nie było JPK wpisywałam sumę marż w sprzedaży jednym dokumentem, a zakupów nie wpisywałam w ogóle do rejestu zakupów.
Niestety w związku z nowym JPK i "otwarciem sezonu" organizacja wycieczek, męczę się nad JPK_V7M
Sprzedaż:
Wpisuję każdą wpłatę do kasy i na rachunek bankowy:
1) Kategoria rejestru VAT (R - M), Stawka VAT (SV- N), JPK - MR_T
i tutaj mam pytanie co zrobić, żeby w JPK pojawiło się to jako pole SprzedazVat_marza, po polu K_36
2) sumę marż: Kategoria rejestru VAT (R - A), Stawka VAT (SV- 23), JPK - MR_T oraz WEW
Zakup:
Wpisuję każdy koszt
i tutaj znowu mam pytanie co zrobić, żeby w JPK pojawiło się to jako pole ZakupVat_marza, po polu K_47
proszę o pomoc
MS
MagdaS
 
Postów: 38
Dołączył: 18.02.2012 11:59


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron