Dekretacja na 5!

pełna księgowość

Dekretacja na 5!

Postprzez marta » 02.08.2009 21:21

1.Jak to jest z tą automatyczną dekretacją?

Mam ustawione konta w kontrahencie i autodekrety, bo muszę mieć rozliczanie na piątkach.
Wszystko jest fajnie, tylko nie wiem jak i kiedy to się automatycznie włącza.
Wprowadziłam do księgi dokumentów dwie faktury dotyczące jednego kontrahenta i dla jednej fakturki pięknie wstawia wszystkie potrzebne konta w FK, a dla następnej już nie.
Jak to dokładnie jest? Kiedy to się uruchamia i jak użytkownik może miec na to wpływ, tzn. czy gdzieś się to odznacza, aby było automatycznie?

2.Nie zawsze można sobie wrzucic na 222 cały vat, np. przy samochodach można odliczać tylko część.
Wybrałam sobie w Rejestrze Vat odpowiednią kategorię RV - O - osobowe, co zaznaczyć, aby można było spokojnie w dekretach wpisywać odpowiednią kwotę vat na konto i aby program tego uparcie nie zmieniał?
marta
 
Postów: 26
Dołączył: 20.07.2009 13:52

Re: Dekretacja na 5!

Postprzez Pio » 03.08.2009 11:05

Dekretacja odbywa się gdy:
- są wskazane konta
- jest konkretna data księgowania

VAT można dzielić na konta, dzieląc go na kategorie RV, co zresztą ma uzasadnienie w deklaracji VAT7
(kiedyś było na forum o dzieleniu vat w stopce vat)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dekretacja na 5!

Postprzez marta » 03.08.2009 11:55

Technicznie dekretowania wygląda u mnie tak, że wprowadzam dokument z datą księgowania, aut0matyczne dekrety w FK pojawiają się po tym , jak dodam następną linijkę z kolejnym dokumentem. Wtedy poprzedni ma bez problemu dekrety na odpowiednie konta, a ostatni tylko ma dekret na konto VAT.
Tak to miało być?
marta
 
Postów: 26
Dołączył: 20.07.2009 13:52

Re: Dekretacja na 5!

Postprzez Pio » 03.08.2009 20:47

Dokumenty księgujemy tam gdzie jest ich miejsce :)
Czyli dokumenty vat w rejestrach vat, z walutą obcą w operacjach walutowych, związane z gospodarką magazynową, w gospodarce magazynowej,
środki trwałe w środkach trwałych itd....... kasa w kasie ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron