Ksiega dokumentów - zapytanie o literki oraz o FK

pełna księgowość

Ksiega dokumentów - zapytanie o literki oraz o FK

Postprzez iza » 17.04.2009 16:49

W ksiedze dokumentów z lewej strony tabelki z kosztami pokazuje mi sie jakas liczba - w zaleznosci od podswietlonego dokumentu od 0 do 43. Co ona oznacza?
tabelka: K | Kwota | Opis
i obok np 41. Co to jest to '41'

I jeszcze pytanie o FK - jesli dokument jest juz zadekretowany to czy jest jakis sposob na jego modyfikację? Np pole z opisem (OPIS ZG) albo numerem faktury (NDK). Czy trzeba usunąc dekretację, zeby cos poprawić?

Pozdrawiam
Iza
iza
 
Postów: 30
Dołączył: 20.02.2009 03:19

Re: Ksiega dokumentów - zapytanie o literki oraz o FK

Postprzez Pio » 17.04.2009 21:15

ad. 1 - proszę o podanie tytułu kolumny
(wszystkie kolumny mogą być modyfikowane: położenie, szerokość, ukrywanie, tytuł, ...., czcionka, kolory)

ad. 2 - tak, w ramach uprawnień (dosyć rozbudowanych)
- jeśli okres otarty, osoba jest właścicielem dokumentu, ma prawa w oknie, ma prawa do kolumny "K",..
to proszę w tej kolumnie zmienić "T" na "N"
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Ksiega dokumentów - zapytanie o literki oraz o FK

Postprzez iza » 19.04.2009 00:43

ad. 1. nie chodzi o kolumne tabeli, opisze moze dokładniej:
w Ksiedze Dokumentów jest tabela z dokumentami. Pod nią jest wyswietlana informacja o kontrahencie, którego dotyczy dokument, i obok 'tabelka' z kosztami. Pomiedzy labelem z nazwą firmy a tabelką z kosztami pojawia sie ta nurtująca mnie liczba :-) Widac to w instrukcji vatowiec.pdf na stronie 12. Na dole zrzutu ekranu jest adresik@mail.pl, potem jest '14' , a dalej tabelka. Chodzi mi o to 14 :)

ad.2 . super - to mi znacznie ułatwia sprawę. Rozumiem, że po własnych modyfikacjach znów przełaczam kolumnę na 'T'.

Pozdrawiam
Iza
iza
 
Postów: 30
Dołączył: 20.02.2009 03:19

Re: Ksiega dokumentów - zapytanie o literki oraz o FK

Postprzez Pio » 19.04.2009 15:13

ad.1 to zapewne identyfikator kontrahenta, czyli liczba z kolumny "id" w Słowniki->Kontrahenci
(kiedyś, bardzo dawno temu, w programach księgowych były tylko takie identyfikatory ;),
a obecnie prowadzi się np. jako końcówka nr konta księgowego itp.)

ad.2 tak, chociaż program w pewnym momencie sam zablokuje ten dokument ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

cron