FK stowarzyszenie

pełna księgowość

FK stowarzyszenie

Postprzez agata » 10.02.2009 22:16

Bardzo podoba mi się Vatowiec i proszę o pomoc w starcie. Stow. nie jest watowcem - jak ustawić parametry i gdzie wprowadzać faktury zakupowe płacone gotówką ( rejestr VAT?) aby szybko i bezboleśnie dekretować Raporty Kasowe i Wyciągi bankowe. Potrzebne mi też dane do CIT 8.
Z góry dziękuję
agata
 
Postów: 4
Dołączył: 10.02.2009 20:32

Re: FK stowarzyszenie

Postprzez Pio » 11.02.2009 09:44

Trzeba zacząć od planu kont (menu FK->Plan kont).
Wzorcowy plan kont o ile się nie pojawił można uzyskać poprzez Weryfikuj w 2009.

Jeśli chodzi o księgowanie dokumentów, to są dwie szkoły :)
- jedna księguje dokumenty vat do rejestrów vat z odpowiednią kategorią RV, np. N
- druga księguje wszystko do Księgi Dokumentów

Pierwsza szkoła uwzględnia fakt możliwości "wpadnięcia" w vat (tzn. w Pani przypadku ZW, ale już jako vatowiec będą szły faktury).
Druga zakłada, że nie będzie "wpadki" i że jej nie zależy na jakiejś ewidencji dokumentów vatowskich.

Przed księgowaniami warto uzupełnić plan kont i przypisać konta domyślne do Słowniki->Kontrahenci.

Dokumenty deklaracji w przypadku pełnej rachunkowości można uzyskać z dwóch miejsc: zestawienie podatku dochodowego lub zestawienia finansowe.
Same deklaracje lepiej zostawić sobie na "deser" i przystąpić do przygotowania programu do pracy, czyli trzeba przejrzeć i uzupełnić menu Słowniki.
Często przydają się automatyczne dekrety, wiec warto się im przyjrzeć w FK->Auto dekrety.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: FK stowarzyszenie

Postprzez agata » 15.02.2009 00:06

Bardzo dziękuję. Chyba ruszyłam z miejsca. Przydał by mi sie jakiś przykład z autodekretami i autosumowaniem, bo nie bardzo rozumiem, co się tam wpisuje. I jeszcze pytanie: jak można wydrukować zapisy na koncie?
agata
 
Postów: 4
Dołączył: 10.02.2009 20:32

Re: FK stowarzyszenie

Postprzez Pio » 15.02.2009 00:42

przyklad_autosum.jpg
przyklad_autosum.jpg (26.77 KIB) Obejrzany 10191 razy

przyklad_autodekr.jpg


Wydruk księgowań: FK->Plan kont->szukamy konta->guzik [FK]->klawisz [F9]
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: FK stowarzyszenie

Postprzez agata » 15.02.2009 00:45

Dzięki! Zapisy sama znalazłam.
agata
 
Postów: 4
Dołączył: 10.02.2009 20:32


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron