Zdublowane konta

pełna księgowość

Zdublowane konta

Postprzez Księgowa » 13.06.2023 22:12

Zadziała mi się dziwna rzecz - niektóre konta po weryfikacji w roku 2022 zdublowały mi się w 2023, czyli przykładowo:
w 2022r. miałam konto 210 "Rozrachunki z Dostawcami" z saldem x
Wykonałam weryfikację w 2022r. (przynajmniej data dodania tego zdublowanego konta wskazuje, że nastąpiło to podczas/po weryfikacji w 2022r)
W planie Kont w 2023 konto 210 "Rozrachunki z Dostawcami" występuje dwa razy, raz z saldem x oraz drugi bez BO (salda x). Nie mogę usunąć żadnego z nich, gdyż program na obu kontach widzi operacje (oba traktuje jako konto 210) i wyskakuje komunikat "Konto ma niezerowe saldo !"
Probówałam zmieniać jedno na konto analityczne, drugie na syntetyczne ale to też nie pomogło.

Podejrzewam, że w którymś momencie coś zrobiłam nie tak, ale nie potrafię znaleźć przyczyny :cry:
Przeszłam też przez "Dziennik Chronologiczny" od najwcześniejszych okresów i komunikatów w "Zdarzenia", ale nie znalazłam tam nic, co by mogło wskazywać dlaczego tak się zadziało :?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc!
Księgowa
 
Postów: 12
Dołączył: 21.01.2021 01:13

Re: Zdublowane konta

Postprzez Księgowa » 12.07.2023 22:11

Rozwiązałam problem poprzez przerzucenie wszystkich operacji (uff a było ich trochę :roll: ) na inne konto, aby saldo było zerowe i wówczas program pozwolił mi usunąć zdublowane konto.
Potem przerzuciłam wszystko z powrotem na prawidłowe konto.

Do końca nie wiem co było przyczyną - przypuszczam, że na przestrzeni końca i początku roku, widocznie widniały zapisy na koncie w nowym roku a podczas sporządzania sprawozdania finansowego mogłam korygować coś w poprzednim roku i wówczas zmieniło się saldo i program zdublował konto ? Nie wiem, tutaj moja wiedza jest niestety niewielka :mrgreen:

Może komuś pomoże w przyszłości, aby zerknąć wpierw co się dzieje za wczasu ;)
Księgowa
 
Postów: 12
Dołączył: 21.01.2021 01:13


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron