WYPOSAŻENIE

pełna księgowość

WYPOSAŻENIE

Postprzez exell » 06.10.2008 20:33

W „Gospodarce magazynowej”-->” Specyfikacji” wprowadziłem-przyjąłem towar i w kolumnie znacznik „Z” zaznaczyłem „O” a w kolumnie magazyn”M” zaznaczyłem „W” jako wyposażenie.
W magazynie wyposażenia „W” na stanie mam właściwą , wprowadzoną ilość towaru (generalnie chodzi o to że towar jest na stanie w magazynie)
Natomiast po otwarciu tabeli „Wyposażenie” cały towar(wprowadzony jako wyposażenie) jest widoczny tylko przy „odznaczonej„ funkcji „są” (czyli towaru-wyposażenia właściwie nie ma ponieważ jest wyświetlona data likwidacji a żadnej likwidacji nie przeprowadzałem)
Po uruchomieniu „kontroli”
Wyświetla poniższy komunikat:
Przeszukano dokumenty zakupów i sprzedaży magazynu W
-dodano 0
-ukryto 11
(czyli wszystkie pozycje wprowadzone jako wyposażenie)
I wtedy znika data likwidacji, ale towary są nadal widoczne tylko przy „odznaczonej„ funkcji „są”.
W „Gospodarce magazynowej” z kolei będąc w magazynie wyposażenia ”W” , (są zaznaczone „Przychody”) widoczne są wspomniane na początku dowody przyjęcia towaru jako wyposażenia. Ale kiedy wciskam przycisk ”Przychody”(„Zestawienie przychodów dla wybranego dokumentu”na prawo ponad tabelką) i po otwarciu się okienka „Opcje” program informuje że nie było żadnych przychodów???
„Brak przychodów wskazanego dokumentu”
Natomiast wyświetla przyjęte towary-wyposażenie w „Zestawienie rozchodów dla wybranego dokumentu” czyli traktuje to jako rozchód???

Z czego mogą wynikać te rozbieżności i niemożliwość zaktualizowanie wyposażenia
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: WYPOSAŻENIE

Postprzez Pio » 07.10.2008 10:12

znaczenie znacznika Z:

S - sprzedaż - w sensie rozchodu towaru lub sprzedaży usługi
Z - zakup - w sensie przychodu towaru lub zakupu usługi
R - rozchód - rozchód towaru, również wewnętrzny, czyli nie koniecznie sprzedaż
P - przychód - przychód towaru, również wewnętrzny, czyli nie koniecznie zakup

i
O - odbiór - odbiór towaru w sensie SPRZEDAŻY, np. odbiór śmieci, z którego mamy zysk
D - dostawa - dostawa towaru w sensie ZAKUPU, np. dostawa śmieci, za którą płacimy, czyli koszty

znaczniki O i D są stosowane zatem w wyjątkowych sytuacjach, jak np. obrót śmieciami, zenzami, olejami przepracowanymi, itd....
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 27 gości

cron