Trudne początki z FK

pełna księgowość

Trudne początki z FK

Postprzez Herbatka » 21.12.2016 16:33

Cześć! Od kilku dni mocuję się z Vatowcem i mam problem z paroma rzeczami. Będę bardzo dźwięczna za wszelkie wskazówki.
Firma to spółka z o.o. niebędąca płatnikiem VAT, czy w takim przypadku:
- faktury zakupów od firm-vatowców mam wpisywać do Rejestrów VAT, czy w Księdze Dokumentów?
- Wpisywać tylko ceny brutto, czy tak jak jest wyszczególnione na fakturze z VAT-em oddzielnie?
- Kupuję od dostawcy plastikowe noski, 100 sztuk za 19,68 zł brutto. Koszt jednego noska to 0,1968, w specyfikacji wpisuję dokładną cenę, ilość sztuk 100, ale program zaokrągla mi to do 20 zł, czy powinnam tę pozycję wpisać jakoś inaczej? Przy kilku takich pozycjach na fakturze cena końcowa różni się sporo od rzeczywistej.
- Koszt dostawy - wpisuję w Katalogu Towarów i Usług przesyłkę kurierską - w kolumnie K wybieram "U", cena ewidencyjna 10,00 zł. Przy dodaniu pozycji do specyfikacji w kolumnie R - "N", K - "U" - na górze wyświetla mi: koszt=(cena towarów) i zysk=10 zł - czyli ten koszt dostawy. Co robię źle?
Herbatka
 
Postów: 2
Dołączył: 18.12.2016 16:57

Re: Trudne początki z FK

Postprzez Herbatka » 21.01.2017 14:55

Faktury zakupowe wpisuję w KD i wpisuję ceny brutto, jeśli podsumowanie różni się o grosze w stosunku do kwoty z faktury, ręcznie zmieniam to już po wyłączeniu specyfikacji. Koszty transportu rozbijam na liczbę towarów i dodaję odpowiednią kwotę do kolumny "transport".
Ale nadal nie wiem, skąd w specyfikacji biorą się kwoty opisane jako "zysk" przy fakturze zakupowej. Pewnie dla Was to oczywiste, ale może znajdzie się ktoś, kto przejrzyście wyjaśni, z jakimi ustawieniami to się wiąże i co powinnam zmienić?
Herbatka
 
Postów: 2
Dołączył: 18.12.2016 16:57

Re: Trudne początki z FK

Postprzez Pio » 16.02.2017 22:48

Dokumenty VAT księgujemy w Rejestrach VAT (ewentualnie operacjach walutowych).

Ogólnie, idziemy od najważniejszego dla nich miejsca, a do Księgi Dokumentów przenoszą się same, automatycznie.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości