Vatowiec dla stowarzyszeń

pełna księgowość

Vatowiec dla stowarzyszeń

Postprzez msmtkor » 25.01.2016 12:26

Czy jest możliwość skonfigurowania Vatowca na potrzeby stowarzyszenia nie będącego vatowcem?
Potrzebna jest pełna księgowość, bez rozliczeń VAT i plan kont dostosowany do potrzeb stowarzyszenia, realizującego oprócz podstawowej działalności różne projekty z dotacjami (dofinansowane).

Czy robił już ktoś takie próby?

Proszę o pomoc.
msmtkor
 
Postów: 2
Dołączył: 22.01.2016 14:09

Re: Vatowiec dla stowarzyszeń

Postprzez goldark » 26.01.2016 07:31

Ja prowadzę. Zmodyfikowałem plan kont jaki się zainstalował. Faktury obce można wprowadzać z Księgi Dokumentów, albo z rejestru zakupu VAT np. ze stawką ZW wtedy netto=brutto. Raporty bankowe, kasowe wg wyboru. Gdy prowadzisz rozrachunki przez zespół 2 to dekrety spod rejestru zakupu na koszty, a spod Kasy, Banku zapłata. Jeżeli nie to wszystko księgowane spod Kasy, Banku. Spod Księgi Dokumentów (bez 2jek) tylko rozksięgowania wyniku rocznego. Wtedy jedyne dwójki to rozliczenie składek. Zrobić można jak się chce w zależności od ilości operacji, wygody, potrzeb, nawyków.
Konta przychodowe np przychody statutowe ze składek, przychody z dotacji, z darowizn, a koszty odpowiednio na 4kach (i lub) 5tkach albo 7kach. Do tego niezbędna analityka na ww. kontach.
goldark
 
Postów: 37
Dołączył: 22.01.2016 10:30

Re: Vatowiec dla stowarzyszeń

Postprzez msmtkor » 28.01.2016 14:22

Zrobiłem wg twoich wskazówek, chyba jest o.k.
Dzięki za poradę.
msmtkor
 
Postów: 2
Dołączył: 22.01.2016 14:09


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron