Jak wydrukować niżej opisaną rzecz...

pełna księgowość

Jak wydrukować niżej opisaną rzecz...

Postprzez rumbur » 16.11.2015 11:34

Witam, na wstępie powiem, że nie jestem księgowym, z tym tematem mam bardzo mało wspólnego, niemniej zrządzeniem losu zostałem obarczony przez szefostwo obowiązkiem wydrukowanie czegoś z Vatowca. Ktoś, kiedyś dawno temu wydrukował to w odniesieniu do innego podmiotu i teraz mam to powtórzyć :(

Niemniej pojęcia nie mam nie tylko o tym programie, ale również o księgowości jako takiej, więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Z przyczyn obiektywnych, nie mogę załączyć skanu strony, aby ktokolwiek chętny do pomocy mógł się z nim zapoznać, więc jestem zmuszony do opisaniu go najdokładniej jak umiem.

Wydruk ma formę tabelki, u góry strony, poniżej nazwy podmiotu jest napisane "Rejestr zakupów za okres ............"
Następnie jest 8 kolumn, kolejno od lewej zatytułowane:
-Liczba porządkowa
-Numer, data księgowania, data faktury
-Kontrahent, adres
-NIP dotyczy
-razem NETTO, razem VAT, razem BRUTTO
-Zakup zł
- VAT - kolumna jest podzielona na dwie mniejsze, w jednej jest "%" w drugiej złotówki
-Konto

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, byłbym bardzo zobowiązany. Z góry dziękuję za zainteresowanie.
rumbur
 
Postów: 2
Dołączył: 14.11.2015 14:02

Re: Jak wydrukować niżej opisaną rzecz...

Postprzez panda » 18.11.2015 22:50

Witam
Rozumiem , że masz już zaksięgowane faktury przez Rejestr VAT .
1. Klikasz na dokumenty, i wybierasz rejestr Vat otwiera się okienko z zaksięgowanymi dokumentami
2. Klikasz na ikonkę drukarki , otwiera się okienko i klikasz ok. Pokazuje się wtedy podgląd wydruku jak wszystko jest Ok to drukujemy.
W tym rejestrze jest wszystko co potrzeba do deklaracji VAT 7
Pozdrawiam Panda 8-)
Awatar użytkownika
panda
 
Postów: 17
Dołączył: 28.10.2014 19:49

Re: Jak wydrukować niżej opisaną rzecz...

Postprzez rumbur » 20.11.2015 11:51

Dzięki za odpowiedź, w tych rejestrach VAT faktycznie jest wszystko co potrzebuję, za wyjątkiem jednego: nie ma kolumny konto. A ze słów szefostwa wynika, że to jest ta najważniejsza część. Kombinowałem trochę w programie i odkryłem, że pod prawym przyciskiem mam opcję "kolumny". Otwiera się nowe okno, w którym moim zdanie powinno się dać dodać kolejną opcję, która pozwalałaby wyświetlać, na jakich kontach zapisywano faktury. Tyle tylko, że nie mogę tam nic zrobić.
rumbur
 
Postów: 2
Dołączył: 14.11.2015 14:02


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron