Zakup wyposażenia bez vat-u

pełna księgowość

Zakup wyposażenia bez vat-u

Postprzez exell » 30.07.2008 15:38

W jaki sposób mogę przyjąć do ewidencji wyposażenia rzeczy kupione bez vat-u (od osoby fizycznej na umowę)
Żeby ująć taki zakup w wyposażeniu (o ile dobrze doczytałem) powinien być przepuszczony przez "GOSPODARKĘ MAGAZYNOWĄ" z zaznaczeniem magazynu "W"-wyposażenie i wprowadzeniu w "specyfikacji" nazwy danej rzeczy[wtedy klikając w wyposażeniu na "kontrola" program powinien dodać taką rzecz do wyposażenia].
I tu mam problem bo nie mogę się pozbyć Vat-u, który cały czas mi wyskakuje przy uzupełnianiu specyfikacji tej rzeczy. Próbowałem coś znaleźć w "kategorie rejestru VAT -myślałem że będzie jakaś opcja wyłączająca naliczanie vat-u , ale nie mogę sobie poradzić.
Jest jakaś prosta metoda?
Czy można ominąć "GOSPODARKĘ MAGAZYNOWĄ" i wprowadzić bezpośrednio do ewidencji wyposażenia rzecz o określonej wartości i nazwie np. przy pomocy PZ-etki?
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: Zakup wyposażenia bez vat-u

Postprzez Pio » 30.07.2008 21:11

W specyfikacji jest kolumna ze stawką VAT, proszę wpisać "NP".

Tak, można ominąć GM i RV i wrzucić papier od razu do Księgi Dokumentów.

Wprowadzanie wyposażenia jest pozornie utrudnione, ponieważ faktycznie jest to towar do użytku własnego
i może się dziać z nim wszystko, np. może być sprzedany.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron