struktura zakupów

pełna księgowość

struktura zakupów

Postprzez tess15 » 24.01.2014 09:56

Mam problem z księgowaniem faktur vat w rejestrze B - zakupy opodatkowne i zwolnione . Jak prawidłowo powinno wyglądać to księgowanie i co mam sobie ustawić aby komputer prawidłowo wyliczył i zaksięgował mi kwoty wg. % struktury .
W rejestrze zakupów B w poz. udział % podaję odliczenia vat 40%. Dalej wchodząc do zakładki FK widzę kwoty podatku vat i kwotę brutto ( jakie wprowadziłam ręcznie )- a chciałabym widzieć kwotę podatku vat przeliczoną wg % tj. 40% podatku - abym nie musiała za każdym razem wyliczac z faktury 40 % vat . Rejestr zakupów B drukuje mi się juz po przeliczeniu prawidłowym podatku vat. Dodam jeszcze że przy każdym wprowadzeniu faktury wpisuję udział % Vat , a może trzeba to gdzieś wpisać w parametrach .
P.S. Po raz pierwszy mam do czynienia ze strukturą zakupów i z tym programem i nie bardzo umiem sobie z tym poradzić .
Z gory dziekuję za odpowiedź , może jakiś link do strony internetowej abym dokładnie mogła sie zapoznać jak prawidłowo powinna wygladać strukura zakupów. Denerwuje mnie że po wydrukowaniu rejestu nie widzę kwot które wprowadziłam z faktury ( netto , vat i brutto ) żeby sprawdzić czy wszystkie faktury prawidłowo zaksięgowane - pasowałyby mi tutaj dodatkowe rubryki na to co wprowadziłam ręcznie
tess15
 
Postów: 16
Dołączył: 30.07.2013 14:22

Re: struktura zakupów

Postprzez Pio » 28.01.2014 23:07

Wydruk rejestru vat zawiera stopki vat dokumentów.
Do FK przechodzą kwoty takie jakie są w dokumencie z automatu, o ile wskazano konta księgowe np. w Słowniki->Kategorie RV.

Podział procentowy wykonuje się w stopce vat z użyciem równych kategorii rejestru vat.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron