VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

pełna księgowość

VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez cichon » 23.10.2013 21:34

Mam mały problem z VATowcem
Kwartalny VAT i CIT dla spółki z o.o. Daty ustawione i komunikat jak w załaczniku. Wyskakuje podczas sumowania.
Do tego nie mogę w żaden sposób ustawić proporcji sprzedaży ustalonej z US. Kwoty VAT są liczone dobrze z tym że kwota VATu nienaliczonego a nie rozliczonego pojawia się błędnie (i kwartalnie i miesięcznie) powodując za duże KUP. Równolegle robię to samo ręcznie stąd moje zdziwienie. Pomaga wyłączenie liczenia proporcji ale wtedy trzeba ręcznie podawać VAT nie naliczony za kwartał w KUP. Można to jakoś naprawić/ustawić?
vatowiec.png
vatowiec.png (9.79 KIB) Obejrzany 15986 razy
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez tess15 » 24.10.2013 07:53

Ja też mam podobny problem - wyskakuje mi to okienko i nie wiem jak to mam poprawić . Orócz tego nie wiem jak i gdzie mozna ustawić wskaźnik odliczania podatku vat wg struktury . Dokumenty księguję w rejestrze B ale mam ujęty cały podatek z faktury - 100 % , gdzie i jak ustawić wskażnik czy inne potrzebne rzeczy aby w rejestrze zakupu był podatek do odliczenia w wysokości 83% . Jeśli można by było prosić o kompletne instrukcje dotyczące ustawienia programu celem jego prawidłowego działania. Z góry dziękuję .
tess15
 
Postów: 16
Dołączył: 30.07.2013 14:22

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez Pio » 26.10.2013 16:46

Ciężko się wymyśla powody bez danych, ale komunikat może się pojawić jak jest wpisana zapłacona kwota podatku bez daty.
Jeśli rozliczenie jest miesięczne, to tylko w zestawieniu miesięcznym wpisujemy kwoty i daty,
a jak kwartalne to tylko w zestawieniu kwartalnym.

Odnośnie liczenia proporcji, są brane dane z kolumn "Obr...."
i jeśli jest zaznaczenie w kolumnie "r", to program tych danych nie będzie aktualizował, bo zakłada się wówczas, że użytkownik wie lepiej :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez cichon » 10.12.2013 23:26

Odpowiedź znam tylko problem w tym, że to nie działa. Nijak nie mogę ustawić proporcji lub wpisać danych do proporcji. Wpisywać w poprzednim rok? W jakieś specjalne pole? Wpisując dane wg podanej instrukcji, nie są one uwzględniane w podatku.
Dodatkowo nie podlicza mi kolumn "Obr.zak." i "Obr.c.zak." pomimo ustawienia odpowiednich kategorii przy zakupach. Jedyny obrót jaki mam to sprzedaż bieżąca wynikająca z fv.
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez cichon » 27.12.2013 19:54

Jak widzę problem proporcji VATu i podliczania obrotów zakupów jest nierozwiązywalny... a szkoda ;/ bo program ze swą elastycznością zaczynał mi się podobać
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez cichon » 27.12.2013 20:03

Minęło trochę czasu... i komunikat pokazuję trochę więcej :) ale problemu wciąż nie udało mi się rozwiązać ;/
Załączniki
vatowiec2.png
vatowiec2.png (9.87 KIB) Obejrzany 15856 razy
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez Pio » 27.12.2013 23:16

Proszę podesłać mi plik PVAT.dbf na p@vatowiec.pl
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez cichon » 02.03.2014 19:59

Kontynuując temat proporcji VAT... powyższe problemy udało mi się rozwiązać :) w starym roku. W nowym roku trzeba dokonać rocznej korekty VAT wynikającej z szacunkowego współczynnika proporcji a z rzeczywistego wynikającego z dokumentów zaksięgowanych. Z zaksięgowaniem na kontach nie ma problemu ale jak to wpisać do księgi dokumentów lub rejestru VAT tak by 'samo się' liczyło poprawnie do deklaracji VAT-7K (lub miesięcznej), no i w konsekwencji zwiększało lub zmniejszało KUP i PD.
cichon
 
Postów: 15
Dołączył: 26.09.2013 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez Pio » 25.03.2014 22:01

Pozycja w Rejestrze VAT, to nie tylko faktura vat, ani inne kombinacje :)

Pozycja w RV, to dane do liczenia, czyli można dodać pozycję bez rodzaju, bez kontrahenta, z opisem np. "korek VAT"
i w stopce wrzuć różnicę.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: VAT kwartalny - proporcja sprzedaży w pełnej księgowości

Postprzez keler » 30.10.2014 17:51

cichon napisał(a):Minęło trochę czasu... i komunikat pokazuję trochę więcej :) ale problemu wciąż nie udało mi się rozwiązać ;/


Udało się znaleźć rozwiązanie? bo u mnie też jest ten problem - pomimo nie wpisanych danych w tabeli miesięcznej
keler
 
Postów: 27
Dołączył: 08.07.2013 18:41

Następna

Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

cron