Problem z kasą

pełna księgowość

Problem z kasą

Postprzez Niki » 28.08.2013 18:41

Witam.
Od razu na wstępie zaznaczam, że dopiero raczkuję w Vatowcu, więc proszę o wyrozumiałość z moimi problemami. A kilka się ich pojawiło:

1. Prowadzę księgowość stowarzyszeniu prowadzącemu DG, ale bez VATu jeszcze. Jestem na etapie wprowadzania ubiegłego roku. Uzupełniłam dane stowarzyszenia, dane kontrahentów uzupełniając plan kont i zaczęłam księgowanie. Wprowadzam rachunek do Księgi Dokumentów, uzupełniam o kasę (lub bank), i dekretuję. Ogólnie było wszystko si. Jednak po wprowadzeniu kilku operacji zrobiłam kontrolę w kasie i bardzo się zdziwiłam gdy wyskoczyło kilka operacji (nie wszystkie) jako "Brak wyciągu poprzedniego". Nie rozumiem o co z tym chodzi, skoro wszystko robię tak samo, a jednak kilka dokumentów wyrzuca taką informację..

2. Wprowadzając następną pozycję do kasy sprawdzałam SP z SK z poprzedniej pozycji. Większość się zgadza. Jednak w kilku miejscach w momencie wprowadzenia kontrahenta (nie wcześniej) zmienia się SP tej pozycji na taki sam jak pozycja wyżej. Tak jakby nie widział/nie księgował poprzedniej pozycji. Restarty nie pomogły. Sprawdzałam też dokładnie daty/księgowanie/kontrahenta i nic. Nie rozumiem dlaczego tak robi..

Na razie tyle. Mam nadzieję na w miarę szybką reakcję bo już naprawdę białej gorączki dostaję z pkt 2. :/

EDIT: Musiałam "oszukać" program. Tzn. w "Kasa" lista dokumentów księgowanych widnieje inny kontrahent niż w specyfikacji tego dokumentu. Zaksięgowało tak jak chciałam i rozliczyło właściwego kontrahenta. Jednak proszę o informację czy ja coś źle robię czy to jednak jakiś bug. Chcę wiedzieć na przyszłość.
Niki
 
Postów: 1
Dołączył: 04.08.2013 20:00

Re: Problem z kasą

Postprzez Pio » 09.09.2013 07:06

ad.1
Brak wyciągu poprzedniego oznacza, że nie znaleziono poprzedniego numeru wyciągu dla tego samego banku.
O ile numeracja jest raczej widoczna, to mogło umknąć przypisanie banku do wyciągu, którym jest kontrahent w górnej tabelce.

ad.2
Brak ciągłości salda ma związek z tym samym, co wyżej.
Wyciągi tego samego banku (może być wiele różnych banków) to ten sam bank i waluta w górnej tabelce.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron