Zniknięcie zapisów

pełna księgowość

Zniknięcie zapisów

Postprzez wm101 » 14.11.2019 20:44

Czy program ma limit wprowadzanych dokumentów ? Dzisiaj nastąpiło wyczyszczenie wszystkich zapisów z programu . Tak jakby nastąpiło przekroczenie limitu wprowadzanych dokumentów . Zniknęły zapisy ze wszystkich miesięcy , zniknął plan kont , wszystko . Oczywiście skopiowałem cały katalog klienta z archiwum ale kilkaset zapisów poszło z dymem . Program w laptopie pod systemem linux ,zatem wirusa raczej wykluczam . Co mogło spowodować takie zachowanie programu ?
wm101
 
Postów: 17
Dołączył: 14.11.2013 15:38

Re: Zniknięcie zapisów

Postprzez Pio » 11.12.2019 00:46

Nie ma limitów i wszelkich innych ograniczeń.
Program nie ma prawa czyścić.
Ja bym się zastanowił co spowodowało, że danych nie widać.
Sorki, ale wiele razy się spotkałem z sytuacją przeglądania innej bazy, na innym dysku, itp.

Jeśli mimo wszystko jest dobre podejście, to reindeksacja i ewentualnie podgląd tabel w System->Tabele->Dane

Ważna uwaga !
Dane są nietykalne. Trzeba się trochę natrudzić, żeby je usunąć z poziomu oprogramowania.
Aktualizacje nie ruszają danych.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zniknięcie zapisów

Postprzez przemek » 23.12.2019 10:42

mam to samo wszystko zniknęło po reindeksacji. Po utworzeniu nowej firmy nic się nie pojawia, po wklejeniu danych z poprzedniej do katalogu nowej. Sprawdziłem System > Tabele > Dane ale tu nic nie ma,
Teraz dostaje komunikat jak poniżej
Załączniki
Zaznaczenie_001.png
Zaznaczenie_001.png (6.7 KIB) Obejrzany 9575 razy
przemek
 
Postów: 10
Dołączył: 25.03.2011 16:29

Re: Zniknięcie zapisów

Postprzez Pio » 23.12.2019 13:04

Reindeksacja nie usuwa danych, a tworzy indeksy do tabel i zapisuje je w plikach *.cdx.
Jak odbywa się kopiowanie, to należy kopiować pary *.dbf i *.cdx.
Pliki *.cdx nie zawierają danych, tylko indeksy.
Pliki *.dbf zawierają dane i je trzeba przede wszystkim kopiować, zabezpieczać.

Ogólnie, zapis danych do bazy odbywa się wyłącznie po edycji lub podczas sumowań, gdzie dotyczy wyników sumowań.

Indeksy służą do szybkiego wyszukiwania i filtrowania danych.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości