problem z JPK_VAT7K

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez soquuu » 18.01.2021 12:27

Masz rację, błąd jest w samej części ewidencyjnej, reasumując generujemy JPK VAT7K, i podmieniamy tylko błędne wartości w polach <PodatekNalezny> i <PodatekNaliczony> (zamiast kwartalnych podajemy wartości miesięczne). Dzięki zzzzzppppp
soquuu
 
Postów: 10
Dołączył: 15.01.2019 11:09

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez sqra » 18.01.2021 14:54

Witam
Potwierdzam.
Suma sprzedaży jak i zakupu (podatku też) jest wpisywana z całego kwartału, a nie miesiąca grudnia.
Sumowanie nie przechodzi walidacji.
Panie Piotrze. Będziemy wdzięczni za poprawkę :)

Witek
sqra
 
Postów: 87
Dołączył: 19.12.2007 15:04

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez jat » 19.01.2021 10:57

Tak czekamy na poprawkę sumowania w należnego w zakupach i sprzedaży (miesięcznie) w pliku za kwartał.

Ale wydaje mi się że jest problem bo w pliku kwartalnym pojawia się pole P_45 (u mnie puste) i walidacja krzyczy.
To pole powinno być albo wyzerowane (0 a nie puste) albo usunięte (w zasadach MF jest ono opcjonalne).
Ja usunąłem i przeszedł plik przez walidację
jat
 
Postów: 33
Dołączył: 28.10.2014 01:33

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez 4d4m » 22.01.2021 02:48

Potwierdzam problemy z jpkVAT7K.
w exporcie pola 45 wpisałem .F. (.45 nie pojawia się w części deklaracyjnej) co na razie załatwia sprawę, do czasu ustalenia definicji dla tego pola...
Wpisanie w deklaracji 0 (zera) 45>0</P_45> też jest łykane przez MinFin.
Podsumowania (nieprawidłowe, kwartalne) należy ręcznie poprawić na miesięczne - najlepiej z podpowiedzi walidatora.

Jest jeszcze jedna uciążliwość (*) kwota odliczenia za kasę fiskalną (wpisywana w swoją kolumnę w zestawieniu podatku VAT) nie wpływa odliczeniem na kwotę podatku do zapłaty, ani w zestawieniu podatku VAT, ani w części deklaracyjnej jpk <- trzeba to poprawiać ręcznie.

Z całym szacunkiem AdamS

(*) uciążliwość - przeciwieństwo funkcjonalności
Pecunia non olet, sed nil des­pe­ran­dum.
Awatar użytkownika
4d4m
 
Postów: 74
Dołączył: 23.01.2015 10:04

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez Wojteku » 23.01.2021 22:15

Mnie też spotkały te błędy z polami:
Kod: Zaznacz wszystko
P_45
PodatekNalezny
PodatekNaliczony

Rozwiązanie z modyfikacją eksportu dla pola P_45 i ustawienie .F. zadziałało.
Natomiast dla pozostałych pól nie do końca zrozumiałem w czym problem. Oba pola są uzupełniane błędnie i mają sumy z kwartału w części ewidencyjnej, a powinny mieć sumy dla miesiąca. Dokładnie tak samo jak w każdym innym miesiącu. Czyli część ewidencyjna, to tylko dany miesiąc. Dla czwartego kwartału będzie to grudzień. To byłem po prostu ja i nie załapałem o co tu chodzi. Zgodnie z podpowiedziami, wygenerowałem JPK tylko dla grudnia i wartości z ewidencji miesięcznej (dla grudnia) z pól PodatekNalezny i PodatekNaliczony, przepisałem do ich odpowiedników w JPK dla kwartału, do części ewidencyjnej za 4 kwartał.

Ciekawe czy jakoś można pomóc w poprawieniu tych błędów?
Wojteku
 
Postów: 26
Dołączył: 26.03.2018 18:55

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez tutek » 25.01.2021 23:57

Dołączam do problemu
w moim przypadku stwierdziłem w przypadku JPK_VAT7K po 12'2020 (czyli wraz z częścią deklaracyjną):
a) w części ewidencyjnej ostatniego miesiąca kwartału podsumowanie podatku należnego jest wykazywane za cały kwartał zamiast za ostatni miesiąc
b) w części ewidencyjnej ostatniego miesiąca kwartału podsumowanie podatku naliczonego jest wykazywane za cały kwartał zamiast za ostatni miesiąc

w części deklaracyjnej
c) pole 45 -korekta podatku naliczonego od pozostałych nabyć - jest eksportowane „pole” bez wartości – powinno być albo z wartością zero (po uzupełnieniu o 0 u mnie przeszło walidację) albo pole nie powinno być eksportowane
d) w polu 37 (wartość razem podstawy podatku należnego) podsumowanie uwzględnia niepotrzebnie kwoty netto faktur wystawionych do paragonów -powinno je pominąć (UWAGA, nieprawidłowe sumowanie zauważyłem tylko w polu 37 deklaracji, natomiast w polu 38 czyli razem podatek należny Vatowiec nie ujmuje faktur FP)

w zasadzie a), b) c) to tematy które w tym wątku są już poruszone, ja tylko potwierdzam że mam taki sam problem
natomiast ppkt. d) to "nowy" problem

chyba trzeba to systemowo skorygować....
z mojej strony prośba o jakąś dogrywkę...
tutek
 
Postów: 3
Dołączył: 24.04.2017 11:50

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez Pio » 12.02.2021 13:51

Witam i sorki.

Jak rozumiem, podsumowanie części ewidencyjnej nie zgadza się.
Wynika to z tego, że ustawia się PVAT na rekordzie kwartału.

Wystarczy zatem poprawić formułę, a chyba najlepiej dodać nową dla 4.Ewidencja
Tabela PVAT posiada indeks: OKR+ROK+MSC
Zmienna 'okr' zawiera rok +"."+miesiac
Zatem

PVAT->(dbseek('M'+strtran(vg('okr'),'.','')))

Powinno działać, bo będzie czerpał podsumowania za miesiąc.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez sqra » 12.02.2021 14:12

Hmmm
Nie wszyscy są tacy biegli w modyfikacji formuł :shock:
Można to wrzucić w dogrywkę ?
sqra
 
Postów: 87
Dołączył: 19.12.2007 15:04

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez Pio » 12.02.2021 14:18

Wrzuciłem do dogrywki.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: problem z JPK_VAT7K

Postprzez sqra » 12.02.2021 14:36

Wielkie dzięki :D
sqra
 
Postów: 87
Dołączył: 19.12.2007 15:04

PoprzedniaNastępna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron