JPK_VAT7M część deklaracyjna

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

JPK_VAT7M część deklaracyjna

Postprzez tutek » 29.11.2020 21:25

witam,
mam prośbę o zaktualizowanie w części deklaracyjnej JPK_VAT7M
w polu P_37 (Łączna wysokość podstawy opodatkowania) Vatowiec przyjmuje zaokrągloną wartość sum netto rejestru sprzedaży (tak zgaduję, albo tak wychodzi mi z analizy kwot w moim przypadku)
wg broszury informacyjnej ze strony (https://www.gov.pl/web/kas/struktury-jpk) w poliu P_37 powinna być suma odpowiednich pól deklaracji (P_10, P_11, P_13, P_15, P_17, P_19, P_21, P_22, P_23, P_25, P_27, P_29, P_31 (pole opcjonalne)) - czyli suma kwot już zaokrąglonych
różnice są na poziomie pojedynczych złotych i nie mających wpływ na wartość podatku, ale w US deklaracja jest odrzucana

nie sprawdzałem, ale może przy okazji warto sprawdzić, czy w pozostałych polach nie ma podobnej sytuacji (P_38; P_48)

podobnie może być w JPK_VAT7K ale tu jeszcze nie miałem okazji robić deklaracji.

może jakaś dogrywka...

z góry dziękuję.
Pozdrawiam
tutek
 
Postów: 3
Dołączył: 24.04.2017 11:50

Re: JPK_VAT7M część deklaracyjna

Postprzez Pio » 02.12.2020 18:11

dogrywka, import definicji JPK_V7M

Poprawione formuły dla pół wchodzących do sumy P_37.
Kwoty nie zmieniają, a jedynie są zapisywane do zmiennej za pomocą funkcji mp(), a następnie odczytywana fukcją mg().

mp(nazwa_zmiennej,wartosc)
np.
mp('zmienna',123) i mg('zmienna') zwraca 123

w definicji eksportu do XML jest np. mp('11', kwota) gdzie '11' zmienna dla pole P_11 formularza
Jak będzie OK, to przerobię JPK_V7K.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_VAT7M część deklaracyjna

Postprzez tutek » 02.12.2020 22:40

po dogrywce i zaktualizowaniu definicji VAT7M - na moich danych vatowiec wygenerował poprawnie dane

może jeszcze uzupełnię, że problem występował jeśli np. w różnych "polach sprzedażowych/wierszach" deklaracji (np. wg różnych stawek VAT) następowały zaokrąglenia, to w polach sumy w deklaracji nie mogła występować zaokrąglone podsumowania rejestrów tylko suma kwot z deklaracji (nie wiem czy nie zaciemniłem....)

Generalnie w zakresie P_37 problem rozwiązany

dzięki
Pozdrawiam
tutek
 
Postów: 3
Dołączył: 24.04.2017 11:50


Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości

cron