JPK_V7M transakcje w UE

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez wygodnis » 24.11.2020 11:38

Przyłączam się do prośby grzegurb z 13 podstrony wątku ogólnego o aktualizacji i wrzucam jako nowy temat dla zainteresowanych
"do części ewidencyjnej zakupów nie są przenoszony do K_42 i K_43 kwoty z wewnątrzwspólnotowych nabyć (u mnie kod W dla FA" -u mnie też
po stronie podatku należnego tez brak, dodaje z kodem L, ale tu mam zonk bo dodawałem tylko na potrzeby JPK, robiąc deklarację musiałem mieć usunięte, teraz jest w jednym :(
-ktoś ma to ogarnięte?

sprzedaż towarów wewnątrzwspólnotowa jak i usług w UE działa
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez Pio » 24.11.2020 19:21

dla K_42 mamy
iif(RVN(RV->NR_DOK,'Z','?')-RVN(RV->NR_DOK,'Z','D')<>0,RVN(RV->NR_DOK,'Z','?')-RVN(RV->NR_DOK,'Z','D'),.F.)

czyli pobierz wszystkie wartości netto dokumentu po stronie zakupów i odejmij zakupy środków trwałych.
Wynika z tego, że powinien zbierać "L" i inne.
Jednak jest tutaj ukryty filtr, bo podczas sumowania sprawdza parametry z okna Słowniki->Kategorie RV,
a mianowicie:
- bez podatku vat (BPV, kol. 'B' )
- bez podatku przeciwstawnego (PVP, kol. 'P')
- koszty inne niż Brutto (NBZ, kol 'k')

Jeśli jest zaznaczony podatek przeciwstawny (kol.P) to dokument wpada na "sprzedaży" JPK, proszę sprawdzić.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez wygodnis » 24.11.2020 19:38

właśnie czytając w drugim wątku odpowiedź pomyślałem o tym (BPV, kol. 'B' )
w poprzednim JPK to nie przeszkadzało
chyba muszę poprawić kategorię (mam jak w wątku viewtopic.php?f=34&t=1934&p=7561#p7561 )
dla uproszczenia do liczenia podsumowania nie przyjmowałem ani z jednej ani z drugiej strony podatku (u mnie zawsze dana transakcja w jednym miesiącu wiec wszystko pasowało czy była czy nie po obu stronach)
zaraz testuję i w takim razie do k_23 i k_24 z tego względu też nie weszło co poprawiłem w inny sposób (chyba niepotrzebnie zakombinowałem tez z tym)
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez Pio » 24.11.2020 19:47

może wystarczy dodać do formuły np.
+RVN(RV->NR_DOK,'Z','L')

czyli dla K_42
iif(RVN(RV->NR_DOK,'Z','?')-RVN(RV->NR_DOK,'Z','D')+RVN(RV->NR_DOK,'Z','L')<>0,RVN(RV->NR_DOK,'Z','?')-RVN(RV->NR_DOK,'Z','D')+RVN(RV->NR_DOK,'Z','L'),.F.)

proszę sprawdzić, czy wpada kwota
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez wygodnis » 24.11.2020 20:31

w zakupach mam kategorię W
tylko w podatku należnym dla sprzedaży dodawałem z kategorią L jeszcze raz wpisywana w sprzedaży ta sama transakcja żeby weszła do starego JPK, robiąc deklarację VAT7 wyrzucałem, teraz może mógłby to już tak ulepszyć żeby się tym nie bawić dla potrzeby jpk za każdym razem.
Zmieniając (BPV, kol. 'B' ) mam od razu ogarnięte też podsumowanie
(nie chce przy kolejnych aktualizacjach znów wszystko edytować)
Sprawdzę może te wersje bo teraz jeszcze patrzę że coś mi zestawienie podatku VAT popsuło że nie liczy, nie wiem czy po tych zmianach czy po aktualizacji (chyba muszę cofnąć niektóre zmiany).
Opisze później co wyszło
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez wygodnis » 24.11.2020 20:43

"Jednak jest tutaj ukryty filtr, bo podczas sumowania sprawdza parametry z okna Słowniki->Kategorie RV,
a mianowicie:
- bez podatku vat (BPV, kol. 'B' ) "
ten filtr faktycznie nie wrzucał mi do JPK

"- bez podatku przeciwstawnego (PVP, kol. 'P')"
tego akurat nie używam

"- koszty inne niż Brutto (NBZ, kol 'k')"
tego nie filtruje i dobrze, nie powinien filtrować, bo przecież tu koszt netto
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez wygodnis » 24.11.2020 23:05

poprawiłem w zakupach kategorie W (WNT)
(BPV, kol. 'B' ) odznaczyłem że bez podatku (za mocno wcześniej uprościłem, oczywiście po stronie sprzedaży również odznaczyłem w kategorii L )
-w ten sposób załatwiony K_42 i K_43 jak również podsumowanie

k_23
iif(RVN(RV->NR_DOK,'Z','Y')<>0,RVN(RV->NR_DOK,'Z','Y'),.F.)
przestawione na
iif(RVN(RV->NR_DOK,'S','L')<>0,RVN(RV->NR_DOK,'S','L'),.F.)
zmiana kategorii jak niżej nie zadziałało (chyba musi być tak skoro po stronie sprzedaży)
iif(RVN(RV->NR_DOK,'Z','W')<>0,RVN(RV->NR_DOK,'Z','W'),.F.)
ręcznie w sprzedaży wpisuję fakturę WNT z kategorią L (tą samą co mam w zakupach), tak żeby był VAT należny (nie wiem może idzie to zrobić faktycznie z VAT przeciwstawny, przy poprzednim JPK nie było innej opcji)

k 24
iif(RVV(RV->NR_DOK,'Z','Y')<>0,RVV(RV->NR_DOK,'Z','Y'),.F.)
przestawione na
iif(RVV(RV->NR_DOK,'S','L')<>0,RVV(RV->NR_DOK,'S','L'),.F.)
zmiana kategorii jak niżej nie zadziałało (chyba musi być tak skoro po stronie sprzedaży)
iif(RVV(RV->NR_DOK,'Z','W')<>0,RVV(RV->NR_DOK,'Z','W'),.F.)

Jeszcze podsumowanie
JPK_V7M\4.Ewidencja\2.SprzedazCtrl\PodatekNalezny\
iif((PVAT->SA22V+PVAT->SA23V+PVAT->SA08V+PVAT->SA05V+PVAT->SA03V+PVAT->SA07V + PVAT->SC23V
+PVAT->SS23V+PVAT->ZXV)<>0, PVAT->SA22V+PVAT->SA23V+PVAT->SA08V+PVAT->SA05V+PVAT->SA03V+ PVAT->SA07V+PVAT->SC23V + PVAT->SS23V+PVAT->ZXV,"0.00")

dodałem +PVAT->SL23V choć nie byłem tego pewien że poprawny format ale zadziałało
iif((PVAT->SA22V+PVAT->SA23V+PVAT->SA08V+PVAT->SA05V+PVAT->SA03V+PVAT->SA07V + PVAT->SC23V
+PVAT->SS23V+PVAT->ZXV+PVAT->SL23V)<>0, PVAT->SA22V+PVAT->SA23V+PVAT->SA08V+PVAT->SA05V+PVAT->SA03V+ PVAT->SA07V+PVAT->SC23V + PVAT->SS23V+PVAT->ZXV+PVAT->SL23V,"0.00")
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez Pio » 25.11.2020 18:37

Dodatkowe filtry działają dla funkcji zwracających sumę tj.
RVN(RV->NR_DOK,'Z','?')

jeśli odpali się konkretną kategorię
RVN(RV->NR_DOK,'Z','Y')
to zwraca to co jest w dokumencie.

Czy dokument występuje w zestawieniu bez kwot, czy też go nie ma ?

Jak nie ma dokumentu, to działa formuła wymagalności(menu System->Reguły wymagalności)
dla zakupów:
!RV->BLK .and. RV->NETTO<>0 .and. RVN(RV->NR_DOK,'Z','N')<>RV->NETTO.and.(RV->ZRV=='Z'.and.(RV->VAT==0.or.RV->VAT!=RV->VATP.or.RV->VATUE).or.RV->ZRV=='S'.and.RV->VATP!=0)

wynika z niej, że bierze dokumenty zakupu bez podatku przeciwstawnego (tylko naliczony) i sprzedaży z podatkiem przeciwstawnym (tylko naliczony)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez wygodnis » 25.11.2020 19:27

kurcze teraz się pogubiłem
chodzi o K_23 czy K_42 ?

poprawiłem w zakupach kategorie W (WNT)
(BPV, kol. 'B' ) odznaczyłem że bez podatku (za mocno wcześniej uprościłem, oczywiście po stronie sprzedaży również odznaczyłem w kategorii L )
-w ten sposób załatwiony K_42 i K_43 jak również podsumowanie
wcześniej nie było w ogóle pozycji

a odnośnie K_23 i K_24 zrobiłem jak napisałem, czy zrozumieć miałem że jakbym miał zaznaczony przeciwstawny to faktycznie wstępna formuła dałaby mi odpowiedni wynik?
nie robię faktur wewnętrznych i dlatego opcja z przeciwstawnym nigdy nie była mi lepsza, ale już sam nie wiem jak lepiej.

Wysyłając JPK jeszcze zauważyłem że miałem brak P_23 i P_24 (chociaż podsumowanie było ok) i teraz nie wiem czy kombinować na przyszłość z tym przeciwstawnym czy jak najlepiej.

Ten brak P_23 i P_24 się naprawił sam jak zrobiłem edycję JPK w https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-form/read-file
(ale czy przyszłościowo będę to tam edytował - dla pewnosci wolałem podejrzeć i wrzucić edycję)
edycja też usunęła kodowanie pola P_39 które z Vatowca miałem z kwotą 0
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_V7M transakcje w UE

Postprzez Pio » 26.11.2020 10:39

W P_23 i P_24 trzeba dopisać
+ PVAT->...
wróćmy do tego za kilka dni, bo mam tsunami spraw zawodowych do zrobienia
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Następna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

cron