Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Renata81 » 24.11.2020 12:49

Pio napisał(a):Szanowni Państwo
Proponuję zamknięcie tego wątku i dodawanie nowych w zależności od tematyki.
Wówczas będziemy mogli się skupić na problemach, które są ważne, ale nie dotyczą wszystkich.
Ten wątek jest już przeładowany :)


Piotrze ja jeszcze tutaj, bo mój problem nie nadaje się na oddzielny wątek ;-)
Mam taki problem:
W rejestrze VAT sprzedaży została wystawiona faktura proforma i ona z uporem maniaka pcha mi się do nowego JPK:

<SprzedazWiersz>
<LpSprzedazy>35</LpSprzedazy>
<NrKontrahenta>xxxxxxxxx</NrKontrahenta>
<NazwaKontrahenta>xxxxxxxxx</NazwaKontrahenta>
<DowodSprzedazy>2020/0002</DowodSprzedazy>
<DataWystawienia>2020-10-19</DataWystawienia>
<DataSprzedazy>2020-10-19</DataSprzedazy>
</SprzedazWiersz>
Jak sprawić żeby ona tam nie przechodziła? (wcześniej przy starych wersjach JPK nie było tego problemu)
W Kategoriach RV mam oznaczone literką R (w kolumnie "k" mam Z a w kolumnach "B", "nD", "bS" mam zaznaczony X )

pozdrawiam,
Renata
Ostatnio edytowany przez Renata81 24.11.2020 17:15, edytowano w sumie 2 razy
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez pajew » 24.11.2020 15:22

Nie działa mi link: https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-client
ciągle przenosi mnie na stronę główną e-mikrofirma. Może ktoś potwierdzić?
pajew
 
Postów: 9
Dołączył: 06.10.2016 20:48

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez ZbigniewOlborski » 24.11.2020 16:31

wygodnis,
dotychczas wysyłałem za pośrednictwem Klienta 2.0 i sądziłem, że dalej tak będzie.
Jesteś wielki ! Udało się wysłać. :) :) :)
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
Zbigniew
ZbigniewOlborski
 
Postów: 8
Dołączył: 14.11.2014 09:24

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Pio » 24.11.2020 19:06

Renata81 napisał(a):W rejestrze VAT sprzedaży została wystawiona faktura proforma i ona z uporem maniaka pcha mi się do nowego JPK:
Jak sprawić żeby ona tam nie przechodziła? (wcześniej przy starych wersjach JPK nie było tego problemu)
W Kategoriach RV mam oznaczone literką R (w kolumnie "k" mam Z a w kolumnach "B", "nD", "bS" mam zaznaczony X )


Mamy zdefiniowane reguły wymagalności, tj. formułę która sprawdza, czy dokument wrzucić do JPK.

!RV->BLK .and. RV->NETTO<>0 .and. RVN(RV->NR_DOK,'S','N')<>RV->NETTO.and.(RV->ZRV=='S'.and.(RV->VAT==0.or.RV->VAT!=RV->VATP.or.RV->VATUE).or.RV->ZRV=='Z'.and.RV->VATP!=0)

W skrócie: ma pominąć wiersze podsumowania, ma być wartość netto, ma być bez kategorii "N", dalej warunki na vat.

Mogę dodać jakieś warunek, tylko musimy wiedzieć, czym się różni proforma od 'normalnego' dokumentu.
Może właśnie lepiej użyć kategorii RV "N" ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez wygodnis » 24.11.2020 19:15

odnośnie powyższego dziwi mnie po co ktoś zostawia proformę w rejestrze, przecież proformy się nie księguje.
Jeśli ktoś zostawia ta proformę bo myśli na niej wystawić gotową fakturę bez edytowania, to czy nie lepiej po prostu na zakończenie miesiąca zmienić jej datę (bo i tak już w starym miesiącu nic z niej nie powinno być - czasem tak robię)
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Renata81 » 24.11.2020 20:48

Pio napisał(a):
Renata81 napisał(a):W skrócie: ma pominąć wiersze podsumowania, ma być wartość netto, ma być bez kategorii "N", dalej warunki na vat.

Mogę dodać jakieś warunek, tylko musimy wiedzieć, czym się różni proforma od 'normalnego' dokumentu.
Może właśnie lepiej użyć kategorii RV "N" ?

Piotrze, jak zawsze masz racje. Na szczęście! :D
Najprostsze rozwiązanie, które oczywiście nie wpadło mi do głowy :oops:
Stworzyłam sobie tą kategorię RV "R" dla proformy już lata temu, działało... , nigdy nie wrzucało mi do JPK-ów więc nie było problemu...
Teraz faktycznie z "N" w kategorii RV proforma działa jak należy i nie jest wrzucana do JPK.
WIELKIE DZIĘKI!
pozdrawiam,
Renata
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Renata81 » 24.11.2020 21:12

wygodnis napisał(a):odnośnie powyższego dziwi mnie po co ktoś zostawia proformę w rejestrze, przecież proformy się nie księguje.
Jeśli ktoś zostawia ta proformę bo myśli na niej wystawić gotową fakturę bez edytowania, to czy nie lepiej po prostu na zakończenie miesiąca zmienić jej datę (bo i tak już w starym miesiącu nic z niej nie powinno być - czasem tak robię)

A mnie nie dziwi :D
Jakbym w ten sposób chciała rozwiązać "problem" to bym wywaliła z rejestru albo nawet już z JPK bezpośrednio te wpisy i tyle, ale mi nie o to chodziło ;)
Piotra pomoc jest w pełni satysfakcjonująca.
A co do proform w rejestrze to czasami ich pozostawienie dużo ułatwia, choćby wystawianie kolejnych poprzez kopiowanie a i samą numerację łatwiej utrzymać.
A może po prostu ja tak mam, że lubię mieć wszystko co wystawiłam i już! ;)
Może nie będę zaśmiecać już tego wątku, który i tak jest przepełniony... :oops:
Problem został rozwiązany i może ktoś inny też skorzysta z porady Piotra.
pozdrawiam,
Renata
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Jaro » 25.11.2020 15:22

Cześć,

mam problem:

w zestawieniu miesięcznym VAT nie mogę się pozbyć kwoty do przeniesienia, która kiedyś została wykazana na deklaracji do zwrotu, kieyś już próbowałem ze śłepym przychodem, ale bez skutku.

Teraz przy nowym jpk, niestety kwota do przeniesienia będzie widoczna części deklaracyjnej.

Czy jest na to jakiś sposób, bo jak nie, to niestety będę musiał poprawiać to w każdej kolejnym jpk?


Jarek
Jaro
 
Postów: 18
Dołączył: 22.03.2016 12:11

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Pio » 25.11.2020 18:28

Cześć

W zestawieniu są kolumny Zapłata i Data zapłaty.
Tam powinno się wpisywać kwoty zapłacone ze znakiem + lub zwrotu ze znakiem -.
Jak nie ma zapisów, to program próbuje sam "wymyślić" co ma być, dlatego lepiej zrobić to samemu.
Zapisy te wskazują również, czy vat jest miesięczny, czy kwartalny.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez raulr » 25.11.2020 20:46

bardzo dziekuje
raulr
 
Postów: 12
Dołączył: 18.02.2018 18:48

PoprzedniaNastępna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości