Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez JKN » 17.11.2020 19:04

Po wszystkich zmiana zawartych w poszczególnych postach mam błąd pliku JPK-VAT7M - sprawdzając pozycje JPK ze schemą wychodzi, że brakuje daty urodzenia.

Nie pojawia mi się data urodzenia pomimo jej wpisania. Musiałem datę ręcznie wprowadzić w XML i plik ładnie poszedł. Sprawdzałem kilka razy i szukałem wszystkich opcji w zakresie daty urodzenia (podatnik osoba fizyczna) nie mogę zidentyfikować, dlaczego data mi się nie przenosi do JPK.

Ma ktoś pomysł co zrobić aby nie wpisywać daty do pliku ręcznie?
JKN
 
Postów: 3
Dołączył: 05.10.2020 20:14

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Pio » 17.11.2020 19:07

Proszę sprawdzić: Słowniki->Kontrahenci -> własna firma -> szczegóły -> data ur.

(akurat tego nie ruszaliśmy, więc to trochę dziwne)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez grzegurb » 17.11.2020 19:27

Witam, do części ewidencyjnej zakupów nie są przenoszony do K_42 i K_43 kwoty z wewnątrzwspólnotowych nabyć (u mnie kod W dla FA oraz X dla faktury wewnętrznej FX) oraz importu usług (kod U dla FA oraz V dla naliczonego z wewnętrznej), nr faktury, dane kontrahenta są OK, brakuje kwot.
W części dotyczącej sprzedaży dla WNT jest prawidłowo
grzegurb
 
Postów: 7
Dołączył: 20.02.2016 21:14

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez JKN » 17.11.2020 19:38

Dziękuję za informacje. Przeglądając wcześniejsze wątki widziałem, że należy tam wpisać dane i miałem to uzupełnione. Ponownie wpisałem we wszystkich miejsca datę urodzenia i zrobiłem raz jeszcze dogrywkę i import JPK. Wygenerowałem plik i jest już dobrze. Najprawdopodobniej był to jakiś błąd we wpisaniu danych.
JKN
 
Postów: 3
Dołączył: 05.10.2020 20:14

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez ewcia » 17.11.2020 19:47

można poprawkę dla stawki 8%?
ewcia
 
Postów: 32
Dołączył: 06.07.2017 11:19

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez Pio » 17.11.2020 20:11

Gotowe
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez rafh » 18.11.2020 23:07

Ponownie potrzebuję pomocy :-)

Czy jest gdzieś przycisk, którym zaznaczamy metodę kasową przy sprzedaży lub w zakupie?
Pod guzikiem JPK tego nie widzę :-(

Przeczytałem, że znaczenie ma forma działalności w sumie nie wiem w którym miejscu to jest w nowym JPK, ale jeżeli tak to chyba brakuje w VATowcu formy dla spółki komandytowej :-(
Chyba, że chodzi tylko o to czy podmiot to osoba fizyczna czy osoba prawna wówczas w chyba nie trzeba nic zmieniac bo dla komandytowej można wybrać "SZ".

Mam też problem z generowaniem nowego JPK. Wchodzę w "Zestawienia" na miesiącu X klikam PPM i wybieram "Export XML" ale do wyboru mam tylko JPK_VAT, JPK_VAT2, JPK_VAT3, VAT7_14, VAT7_15, VAT7K_9.
Robiłem dogrywki, reindekację i niestety nie wiem co jeszcze powinienem :-(
rafh
 
Postów: 7
Dołączył: 07.04.2016 20:45

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez jolantahaha » 19.11.2020 16:01

Witam, prześledziłam cały wątek dotyczący JPK_V7M.
Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcjami. Problem pojawia się w <PozycjeSzczegółowe>, nie są zgodne z deklaracją, kwoty w pozycjach są błędne. Prowadzę jednoosobową działalność, proszę podać , jakie powinny być pozycje lub jak je prawidłowo wygenerować wraz z właściwymi kwotami?. Dodatkowo, wpisując w tabeli Kontrachenci--Moja firma-- w okienku Pesel nr US ne pojawia się ten numer w JPK_V7M.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
jolantahaha
 
Postów: 8
Dołączył: 13.01.2017 10:58

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez rafh » 19.11.2020 21:41

jolantahaha napisał(a):Witam, prześledziłam cały wątek dotyczący JPK_V7M.
Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcjami. Problem pojawia się w <PozycjeSzczegółowe>, nie są zgodne z deklaracją, kwoty w pozycjach są błędne. Prowadzę jednoosobową działalność, proszę podać , jakie powinny być pozycje lub jak je prawidłowo wygenerować wraz z właściwymi kwotami?. Dodatkowo, wpisując w tabeli Kontrachenci--Moja firma-- w okienku Pesel nr US ne pojawia się ten numer w JPK_V7M.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc



Z tego co wiem to kod US należy podać w numerze PESEL w kontrahencie US VAT, czyli wchodzimy "Słowniki">"Kontrahenci">wybieramy kontrahenta US VAT i bierzemy "Szczegóły" i w komórce PESEL wpisujemy kod urzędu.
Jeżeli chodzi o generowanie to może należy dokonać sumowania czyli "Zestawienia">"Podatek VAT">Sumuj czyli przycisk "Σ" i następnie Prawy Przycisk Myszy i Eksport XML i wybrać odpowiedni formularz.
rafh
 
Postów: 7
Dołączył: 07.04.2016 20:45

Re: Aktualizacja definicji JPK_V7M i JPK_V7K

Postprzez szymko2 » 19.11.2020 23:45

Witam.
Piszę z pewnym może dość prozaicznym problemem, mianowicie wygenerowałem JPK V7K za październik bez części deklaracyjnej. Miałem w rejestrze sprzedaży korektę Fv ze względu na zmianę stawki VAT produktu zgodnie z interpretacją US. Wygenerowany plik zawierał podsumowanie sprzedaży bez części dotyczącej ewidencji sprzedaży czyli lp. kontrahenta, data, nr dokumentu itd. Ręcznie dopisałem te wszystkie formuły z danymi w notatniku i weryfikowałem przez portal rządowy i było ok. Czy ja coś źle zrobiłem czy system w wyniku jakiegoś błędu nie wczytał wystawionej korekty pozycji w dokumentacji sprzedaży w JPK?
szymko2
 
Postów: 4
Dołączył: 31.01.2019 19:10

PoprzedniaNastępna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości