JPK_VAT_3 - błąd - nie sumuje stawki VAT 8%

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

JPK_VAT_3 - błąd - nie sumuje stawki VAT 8%

Postprzez Savek » 22.04.2018 00:28

Witam mam następujący błąd w wysyłce jpk ?

Zdarzenie,Opis pola,Pozycja,Status końcowy,Status końcowy (opis),Opis problemu

R,JPK_ZakupCtrl_PodatekNaliczony,,ERROR,Weryfikacja zakończona błędem,"Błąd w polu PodatekNaliczony. Wartość podatku naliczonego nie jest równa sumie pól K_44, K_46, K_47, K_48, K_49 oraz K_50 ."

Z tego co zauważyłem, to Vatowiec poprawnie policzył VAT (jest stawka 23% i 8 %), ale w jpk nie uwzględnił w sumie podatku naliczonego podatku ze stawką 8%, a tylko ten z 23% VAT

Wydaje mi się, ze mogę ręcznie poprawić w jpk'u sumę i powinno byc OK, ale na przyszłość można z tym coś zrobić. ;)

Po ręcznej korekcie sumy Podatku Naliczonego plik jpk przeszedł weryfikację i został wysłany. Ale błąd w VATowcu jest dalej.
Savek
 
Postów: 52
Dołączył: 28.01.2017 20:26

Re: JPK_VAT_3 - błąd - nie sumuje stawki VAT 8%

Postprzez wygodnis » 05.05.2018 12:49

tam jest liczenie wg kategorii rejestru VAT a nie stawek, wiec pytanie jeśli normalnie stosujesz kategorię A, nie zastosowałeś sobie do VAT 8% jakiejś innej?
i jej nie masz dodanej do definicji XML JPK w podatku naliczonym
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_VAT_3 - błąd - nie sumuje stawki VAT 8%

Postprzez Savek » 09.05.2018 22:20

wygodnis napisał(a):tam jest liczenie wg kategorii rejestru VAT a nie stawek, wiec pytanie jeśli normalnie stosujesz kategorię A, nie zastosowałeś sobie do VAT 8% jakiejś innej?
i jej nie masz dodanej do definicji XML JPK w podatku naliczonym


Normalnie stosuję kategorię A i zastosowałem do VAT 8% kategorię E. Do definicji nic nie dodałem, bo nie bardzo wiem co, a nie chcę nic zepsuć ;(
Może podpowiesz jak to dobrze ustawić?
Savek
 
Postów: 52
Dołączył: 28.01.2017 20:26

Re: JPK_VAT_3 - błąd - nie sumuje stawki VAT 8%

Postprzez wygodnis » 10.05.2018 10:12

a dlaczego nie stosujesz też kategorii A ?
lepiej byłoby stosować jedną bo wtedy nie musisz poprawiać formuł ani do jpk ani do deklaracji VAT, a tak to ciągłe zmiany formularza przez MF i trzeba będzie grzebać za każdym razem (bo nie sądzę żeby dla ogółu chciano przyjmować taką kategorię)
No ale jeśli już stosujesz i nie widzisz zastosowania kat. A
to wejdz system/ definicje xml i tam wybierasz jpk_vat_3
w drzewie kliknąć plusik przy jpk_vat_3 a następnie sprzedaż ctrl i następnie kliknąć podatek należny
w prawym oknie pod polem "nazwa" kliknąć dwa razy kropeczkę
i o ile defaultowo jest
PVAT->SA22V+PVAT->SA23V+PVAT->SA08V+PVAT->SA05V+PVAT->SA03V+PVAT->SA07V+PVAT->SC23V
+PVAT->SS23V
to dołożyć do tego +PVAT->SE08V

a dlaczego defaultowo jest tam też coś z kategorii C której w żadnej ani nowej ani starej wersji nie znalazłem, to już ciężko powiedzieć

Polecam przy okazji wypowiedzieć się w wątku o kategoriach RV
http://www.vatowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=1936
bo mogłoby coś z tym ruszyć, ja chętnie tez dostosowałbym się do ogółu, stosując od określonej daty dane kategorie które miałyby odzwierciedlenie w nowych deklaracjach itp
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_VAT_3 - błąd - nie sumuje stawki VAT 8%

Postprzez Savek » 13.05.2018 15:33

Witam,
Zamieniłem kategorię z E na A (wprowadziłem ręcznie 8% - domyślnie było 23) i jest OK. W takim razie nic nie będę zmieniał, bo mogę coś popsuć.
Dzięki za pomoc.

W wątku:
http://www.vatowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=1936

nie wypowiem się, bo nie bardzo wiem, co tam mogę wpisać (nie znam się na tyle, aby coś proponować)
Savek
 
Postów: 52
Dołączył: 28.01.2017 20:26


Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron