Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Postprzez limarco1 » 08.07.2010 22:34

Czy można zmieniać nazwy przycisków np. [Dodaj] w Sprzedaży detalicznej na [Nowy paragon] ?
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Re: Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Postprzez Pio » 09.07.2010 06:50

Czy mogę wyrzucić guzik [Dodaj], żeby nie było problemu i zrobiło się trochę wolnego miejsca w oknie ? :)

Teksty guzików, etykiet, opcji, przełączników, ..... są słownikowe, czyli program odczytuje tekst ze słownika
właściwego do języka interface programu. Język jest przypisany do użytkownika i można do zmienić
podczas logowania lub w System->Użytkownicy.

Teoretycznie słowniki można modyfikować, ale podczas każdej aktualizacji (dogrywki) będzie wymieniony na oryginalny.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Postprzez limarco1 » 09.07.2010 22:38

Moim zdaniem w Sprzedaży Detalicznej w miejsce guzika [Dodaj] może się pojawić guzik [Nowy Paragon]-będzie czytelniejszy a ponadto chciałam zasugerować ułatwienie sprzedaży detalicznej tj.
1) po naciśnięciu umówmy się już że na [Nowy Paragon] program pobierze daty z zegara komputera od razu przejdzie przez Specyfikacji Brutto potem [Dodaj] umówmy się że będzie to już guzik [Dodaj nowy towar]
2) będąc już w Wyborze Towaru postępowanie tak jak jest to obecnie czyli wyszukanie towaru , przejście do Specyfikacji Brutto i dokonanie czynności związanych z ceną i ilością
3) teraz kiedy chcemy dodać nowy towar naciskamy guzik [Dodaj] czyli jak się już umówiliśmy wyżej zmieniony na guzik [Dodaj nowy towar] a program przejdzie bezpośrednio do KTiU

pominiemy w ten sposób żmudny i niepotrzebujący obsługi proces ustawiania aktywnego kursora na polu [opis] i dalej klikaniu na Specyfikuj - to się wykona automatem - ważne tylko żeby program pobrał datę z kompa.
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Re: Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Postprzez limarco1 » 11.07.2010 17:27

Czy inni użytkownicy Vatowca uważają że w zakresie sprzedaży detalicznej jest ona prosta i że nic nie można usprawnić. Detaliści - proszę sprawdźcie, że ten ciąg działań w Sprzedaży Detalicznej jest zawsze taki sam, a może spowodować pomyłki (ja tak usunęłam ilość pewnej pozycji w Specyfikacji Brutto :o i nie zauważyłam tego i właściwie mógłby zostać zautomatyzowany :D :
proponuję zatem w miejsce dotychczasowej sekwencji a jest ona obecnie taka [Dodaj] w Specyfikacji Brutto potem
pole [Nazwa towaru/usługi] i [Enter] {lub dwuklik pole [Nazwa towaru /usługi]} w Specyfikacji Brutto i program przechodzi dopiero do wyszukiwania towaru w KTiU [Wybór Towaru]


proponuję uproszczenie {A} aby wytłuszczoną sekwencję zautomatyzować tak:
po kliknięciu [Dodaj=niech się nazywa "Dodaj Towar"] w oknie Specyfikacja Brutto=niech się nazywa Specyfikacja Brutto Paragonu program od razu wejdzie do KTiU

na pewno będzie czytelniej i z mniejszą ilością kliknięć więc z możliwością uniknięcia błedów które mogą powstawać na etapie poruszania się w Specyfikacji Brutto. Co Wy na to, jeżeli poprzecie to myślę , że Pan Piotr zrobi ułatwienia - tak odczytuję zapytanie które zamieścił powyżej.

A dodatkowo proponuje uproszczenie {B} w oknie {Sprzedaż Detaliczna} po naciśnięciu umówmy się, że w miejsce guzika [Dodaj] będzie to już nowy guzik [Dodaj Nowy Paragon] program pobierze daty z zegara komputera i od razu przejdzie przez Specyfikacji Brutto , dalej dodawanie towarów do paragonu w/g uproszczenia {A}
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Re: Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Postprzez Pio » 11.07.2010 18:17

.. kiedy wybór magazynu ? Pytam, bo jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Czy można zmieniać nazwy przycisków ?

Postprzez limarco1 » 11.07.2010 22:20

Prawdę powiedziawszy ja nie selekcjonuję magazynu ale z tego co pamiętam mówił Pan kiedyś, że jeżeli nie zostanie wybrany magazyn to program przeszukuje cały KTiU a jeżeli magazyn się wybierze to wchodzi poprzez Wybór Towaru, więc myślę że może automat albo zawsze brać wszystkie magazyny, albo dla większej swobody manipulacji preselekcja magazynu musiałaby być w Specyfikacji Brutto (obecnie jest piętro wyżej tj. w Sprzedaży Detalicznej).
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Zabezpieczenia

Postprzez limarco1 » 12.07.2010 17:25

Proszę o poparcie dla propozycji a Pana Piotra o zrobienie ułatwień obsługi Sprzedaży Detalicznej
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości