POMOCY Import XML do Kat Tow i Usł

POMOCY Import XML do Kat Tow i Usł

Postprzez limarco1 » 27.06.2010 22:15

MAm w arkuszu Open Office bazę produktów (kilkaset pozycji 719 ) chciałabym ją wciągnąć do KTiU vaciaka. żeby nie wklepywać. Jak to zrobić i jak mieć pewność że dane wpadną we właściwe kolumny. (poprzestawiałam kolumny w KTiU-czy to czymś grozi)

Próbowałam zrzutów do XML w Open nie wyszło w Excelu udało się, próbowałam w vaciaku w KTiU prawy myszy Import XML ale Ciągle mi nic nie wychodzi.
Może to dlatego że w KTiU część towarów już mam.
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Re: POMOCY Import XML do Kat Tow i Usł

Postprzez limarco1 » 28.06.2010 09:48

Może zrobiłam cos nie tak i trzeba np. podawać jakieś definicje przy importowaniu danych.
Może ktoś krok po kroku napisze jak zaimportować bazę stworzoną w XML - (utworzyłam ją jako tablicę ale bez nagłówków kolumn- może tablica towarów które chcę zaimportować do KTiU powinna mieć wstawione nagłówki.

POMOCY bo się 719 razy zaklikam na śmierć
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Re: POMOCY Import XML do Kat Tow i Usł

Postprzez Pio » 28.06.2010 14:47

Nie trzeba kombinować z XML, wystarczy ten arkusz zapisać jako KTLG.dbf do katalogu firmowego.
Wcześniej trzeba wpisać do pierwszego wiersza nazwy pól zgodnie z System->Tabele->KTLG->[Pola]

Opis znajduje się http://www.vatowiec.pl/index.php?dzial=brv_faq#linux
czyli na liście często zadawanych pytań. Proszę przejrzeć stronę www.vatowiec.pl
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

cron