Faktura zwolniona z VAT

Faktura zwolniona z VAT

Postprzez Luker » 26.01.2010 00:43

Witam serdecznie,

Prowadzę działalność mieszaną (co nastręcza mi różnych kłopotów ;-)) i w związku z tym mam dwa pytania:

1. Jak powinna wyglądać poprawnie sporządzona faktura VAT na działalność zwolnioną z VAT?
Chodzi mi głównie o kolumnę "stawka VAT". Jak wiadomo faktura na zerową stawkę, to coś innego niż faktura na działalność zwolnioną z VAT. Czy w związku z tym w kolumnie "stawka VAT" powinienem wpisać "z" (jak zwolniona), czy też wystarczy jeśli w "kategoriach RV" zaznaczę działalność zwolnioną z VAT?

2. Przy wpisywaniu faktur zakupowych zauważyłem, że jest możliwość oznaczenia faktury jako przeznaczonej do "działalności opodatkowanej i zwolnionej", natomiast nie zauważyłem opcji oznaczenia faktury jako przeznaczonej całkowicie do działalności zwolnionej. Czy jest taka możliwość? I przy okazji, czy program gdzieś automatycznie wylicza w przypadku działalności mieszanej odpowiednie zestawienie do podatku VAT?

Pozdrawiam

Łukasz Jochemczyk
Luker
 
Postów: 2
Dołączył: 22.01.2010 11:02

Re: Faktura zwolniona z VAT

Postprzez Pio » 26.01.2010 11:12

ad.1 przyjęło się stosowanie następującego oznaczenia stawek vat: 0, 7, 22, NP, ZW, ....

ad.2 "działalność opodatkowana i zwolniona", to już struktura sprzedaży. Proszę zwrócić uwagę na zestawienie podatku vat i kolumny z obrotami dla struktury sprzedaży. Jeśli nie ma jeszcze danych, lub zmieniono oprogramowanie, to do tych kolumn można wpisać obroty roku poprzedniego (ewentualnie wskazane przez US). Gdzieś była broszura co i jak liczy się strukturą.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

cron