Faktura - problem z magazynem.

Faktura - problem z magazynem.

Postprzez mikrotech » 08.01.2010 12:59

Witam
W zasadzie z programu korzystam już 6 miesięcy, jednak tylko z Książki Przychodów i Rejestrów Vat.
Teraz od 2010 roku chcę także rozpocząć fakturowanie i prowadzenie magazynu.

Dowiedziałem się, że Fakturę wystawiam z Rejestru Vat. Dokonałem wpisu w rejestrze Vat i przeszedłem do specyfikacji.
Okazuje się jednak, że jak wstawię RD jako FA więc fakturę to gdy przechodzę do wypełnienia dokumentu chcąc dodać towar, to pokazuje mi magazyn bez żadnych pozycji. Sprzedaję usługi i takie właśnie pozycje zostały wpisane do Katalogu Towarów i Usług, oczywiście ze znacznikiem U , oznaczający że są to usługi.
Natomiast jeśli nie wstawię Rodzaju Dokumentu tylko pozostawię wolne pole to w specyfikacji mogę wybrać dodane usługi i wszystko gra.
Ciekawi mnie dlaczego tak się dzieję i czy jest to prawidłowe ?

Dodam, że na razie sprzedaż będzie dotyczyła jedynie usług.
W związku z tym mam kolejne pytanie.

Czy muszę te usługi przyjmować na stan magazynowy - czy też usługi mogą być (i tak powinny) sprzedawane bez stanów.
W końcu usługi się wykonuje i fakturuje bez niepotrzebnego uzupełnienia stanów. Choć wiem z doświadczenia że część programów wymaga wprowadzania ich na stan bo w innym przypadku tworzy stany minusowe ( o ile są oczywiście one dozwolone).

Hm no i nie mogę na razie dojść w jaki sposób mam zarejestrować, że co miesiąc płacę czynsz i by program to księgował automatycznie.
mikrotech
 
Postów: 2
Dołączył: 07.01.2010 20:56

Re: Faktura - problem z magazynem.

Postprzez edi67 » 08.01.2010 16:00

Zobacz, czy przy tworzeniu specyfikacji nie jest wybrany magazyn (najczęściej A) w polu M
Jeśli jest to musisz go usunąć - zaznaczenie magazynu powoduje, że niedostępne są wszystkie towary ze statusem U, P.

Choć to można byłoby akurat zmienić - tzn, żeby był wybór towarów wirtualnych, gdy w kolumnie M jest wybrany jakiś magazyn.
Często zdarza się, że sprzedajemy towar i wybieramy do tego np. usługę transportową.
Wtedy kolumna M wypełnia się automatycznie literką magazynu z ostatniego wiersza i wybór pseudotowarów jest niemożliwy.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Faktura - problem z magazynem.

Postprzez Pio » 09.01.2010 16:33

Usług nie przechowuje się na magazynie.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Faktura - problem z magazynem.

Postprzez mikrotech » 16.01.2010 20:17

Witam ponownie.
Ok przyjąłem do wiadomości i nauczyłem się już szybkiego wystawiania faktur usługowych.
Brakuje mi jednak jakichkolwiek zestawień z których miałbym obraz ile jakich i dla kogo usług się sprzedało.
Niestety nie mogę tego odszukać. Czy jest możliwość ich wykonania ?

Podczas wykonywania różnych operacji , w szczególności zaś uzupełniania specyfikacji Faktury pojawia się wiele kolumn "niepotrzebnych".
Oczywiście są one mi zbędne a komu innemu potrzebne. Chodzi jednak o to by na stałe zmodyfikować kolumny które są wyświetlane
a które nie są potrzebne. Jeśli nie ma takiej możliwości to choć przestawienie na stałe kolumn.
W tej chwili mam taki problem że kolumna ilość jest którąś z koleji i na małym oknie jej nie widać. Trzeba wchodzić i ją przestawiać.
Jednak przy następnej fakturze program nie pamięta moich ostatnich zmian i znów kolumna z ilością jest 13 w kolejności, a przed nią są dla mnie mało znaczące kolumny jak gęstość czy temp - które wcale nie są używane.

Czy jest możliwość na stałe ustawienie które kolumny mogą się pojawiać a które nie ?

Wygląd Faktury jest bardzo dobry. Po za małym wyjątkiem który pewnie można przejść tylko nie wiem jak.
Chodzi o to że pomiędzy nazwę firmy a adres program wstawia jeszcze jedną linię.
Nie wiem czy jest to gdzieś skonfigurowane czy nie. Domyślam się że zapewne chodzi o dodatkową linię w nazwie
ale nie jest mi to potrzebne, no a program powinien chyba sam widzieć czy nazwa wymaga dodatkowej ilości miejsca czy nie.

I dodatkowe pytanka dotyczące rozliczeń (choć może nie tu)
Czy jest możliwość ściągnięcie od Państwa jakiś dodatkowych wzorców IPS ?
Nie wiem czy się da i w jaki sposób wydrukować rozliczenie roczne podatkowe dla działalności ?
Nie chodzi o zestawienie w tabeli tylko na druku PIT ?

Proszę o odpowiedź.
mikrotech
 
Postów: 2
Dołączył: 07.01.2010 20:56

Re: Faktura - problem z magazynem.

Postprzez Pio » 25.01.2010 22:35

mikrotech napisał(a):Witam ponownie.
Ok przyjąłem do wiadomości i nauczyłem się już szybkiego wystawiania faktur usługowych.
Brakuje mi jednak jakichkolwiek zestawień z których miałbym obraz ile jakich i dla kogo usług się sprzedało.
Niestety nie mogę tego odszukać. Czy jest możliwość ich wykonania ?


Raporty Definiowane, jest kilka przykładów (Import XML i idziemy do \BR\PROGRAMY\HELP)

mikrotech napisał(a):Podczas wykonywania różnych operacji , w szczególności zaś uzupełniania specyfikacji Faktury pojawia się wiele kolumn "niepotrzebnych".
Oczywiście są one mi zbędne a komu innemu potrzebne. Chodzi jednak o to by na stałe zmodyfikować kolumny które są wyświetlane
a które nie są potrzebne. Jeśli nie ma takiej możliwości to choć przestawienie na stałe kolumn.
W tej chwili mam taki problem że kolumna ilość jest którąś z koleji i na małym oknie jej nie widać. Trzeba wchodzić i ją przestawiać.
Jednak przy następnej fakturze program nie pamięta moich ostatnich zmian i znów kolumna z ilością jest 13 w kolejności, a przed nią są dla mnie mało znaczące kolumny jak gęstość czy temp - które wcale nie są używane.

Czy jest możliwość na stałe ustawienie które kolumny mogą się pojawiać a które nie ?


W dowolnym oknie, prawy klawisz myszy -> Kolumny -> "ukr"

Wygląd Faktury jest bardzo dobry. Po za małym wyjątkiem który pewnie można przejść tylko nie wiem jak.
Chodzi o to że pomiędzy nazwę firmy a adres program wstawia jeszcze jedną linię.
Nie wiem czy jest to gdzieś skonfigurowane czy nie. Domyślam się że zapewne chodzi o dodatkową linię w nazwie
ale nie jest mi to potrzebne, no a program powinien chyba sam widzieć czy nazwa wymaga dodatkowej ilości miejsca czy nie.


Te linie są ustalane dynamicznie, program sprawdza, czy któraś z firm ma dłuższą nazwę.

I dodatkowe pytanka dotyczące rozliczeń (choć może nie tu)
Czy jest możliwość ściągnięcie od Państwa jakiś dodatkowych wzorców IPS ?
Nie wiem czy się da i w jaki sposób wydrukować rozliczenie roczne podatkowe dla działalności ?
Nie chodzi o zestawienie w tabeli tylko na druku PIT ?


.. a jest PIT roczny który potrafi importować dane ? ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron