FV w EUR a kasa fiskalna

Re: FV w EUR a kasa fiskalna

Postprzez Pio » 07.10.2009 11:53

Już uzgodniliśmy, że wyniki zależą od przyjętej metody. W jednej z wielu są poprawne, niestety.
Obecnie przelicza waluty na PLN w specyfikacji i ją sumuje.
Będę musiał zatem dla potrzeb kasy fiskalnej zmienić opcjonalnie algorytm przeliczania kursów,
który i tak będzie skazany na błędy metody, znowu będzie poprawnie tylko dla jednej.

Nie wiem jeszcze jak to rozwiązać, bo jest kilka możliwości i każda ma wady:
1. ustawienie w stałych, a co jak będą dokumenty bez kasy fiskalnej
2. przy dokumencie, nowe pole, no i jak ktoś nie zaznaczy ?
3. w module sprzedaży detalicznej ?
4 ?

Gadajmy i razem poszukajmy optymalnego rozwiązania patrząc trochę dalej niż tylko ta sytuacja.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: FV w EUR a kasa fiskalna

Postprzez marehel » 09.10.2009 18:38

Dzień dobry Panie Piotrze.
Obawiam się, że trudno mi będzie dyskutować na te tematy, gdyż za bardzo się na tym nie znam :(
Jednak sądzę, że jakby przyjąć jedną metodę i to właśnie przeliczając walutę w specyfikacji i ją sumować byloby najwlaściwszym rozwiązaniem...ale tak nie jest.
Rzeczywiście z moich obserwacji i wyliczen wychodzi, że to przeliczanie w specyfikacji i sumowanie jest widoczne na górze ale na fakturze pojawia się przeliczenie tej waluty ze stopki a to już powoduje duże błędy i niezgodności, gdyż przeważnie suma wartości netto i VAT nie daje wartości brutto.
Co najdziwniejsze ta niezgodność w rejestrze VAT jest w jakiś sposób korygowana (nie wiem w jaki sposób ?) w każdym bądź razie przeliczone wartości netto, VAT i brutto na PLN w specyfikacji są inne, na fakturze są inne i w rejestrze VAT są inne (oczywiście to inne nie oznacza, że każda wartość jest różna ale powiedzmy jedna czy dwie)
Uważnie się temu ostatnio przyjrzałem i autentycznie przeliczenie każdej pozycji w specyfikacji i z sumowanie tych wartości jest jak dotąd w moim przypadku zgodne z kasą fiskalną i myślę, że prawidłowym wynikiem.
Jeżeli prościej by było to wyliczać ze stopki to powinno się wychodzić z wartości brutto a nie poszczególne kolumny przeliczać po kolei sumę w walucie netto, VAT i brutto. Jak brutto zawsze się zgadza to wartość netto i VAT już się rozchodzą.
Pozdrawiam :)
Marek
marehel
 
Postów: 29
Dołączył: 15.04.2009 10:21

Re: FV w EUR a kasa fiskalna

Postprzez Pio » 20.10.2009 22:16

Jeżeli zrobię przeliczanie walut w stopce vat, to za chwilkę padnie zarzut, że towar sprzedaje się po innym kursie już zadeklarowano :(
Spróbuję z tego jakoś wybrnąć, czyli pogodzić obie metody liczenia, na razie miałem za mało czasu aby się tym zająć :(
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Poprzednia

Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron