Korekta FV w EUR

Korekta FV w EUR

Postprzez marehel » 18.09.2009 21:00

Wystawiając Korektę do FV wystawionej w EUR nie potrafię ustawić tak aby wartość przeliczona została po kursie odpowiednim do daty wystawienia korekty. Wpisując nowy kurs waluty do korekty program i tak przelicza po poprzednim kursie. Czy jest na to jakiś sposób ?
Pozdrawiam.
Marek
marehel
 
Postów: 29
Dołączył: 15.04.2009 10:21

Re: Korekta FV w EUR

Postprzez Pio » 25.09.2009 16:47

Menu Dokumenty->Operacje walutowe: mamy tam możliwość zastosowania dwóch kursów walut.
Załóżmy, że zastosowano jeden kurs, czyli drugi (z literką v nie ma ani daty waluty, ani kursu).

Kurs może być odczytany automatycznie z tabeli kursów walut lub wpisany ręcznie.
Zostanie zawsze odczytany z tabeli, jeśli oprócz daty waluty wybierzemy rodzaj kursu walut.

Jeśli zatem, jest on czytany automatycznie, to ma znaczenie data waluty i rodzaj kursu.
Trzeba sprawdzić, czy data waluty jest zgodna z datą jaką ma być kurs oraz czy jest kurs w Słowniki->Kursy walut.

Jeśli wpisany ręcznie, bez podania rodzaju kursu, to kwestia jego wysokości zależy wyłącznie od osoby wpisującej :)

Drugi wariant, zastosowano dwa rodzaje kursów walut, to wówczas kurs z literką v jest odpowiedzialny
za przeliczenie na walutę krajową.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Korekta FV w EUR

Postprzez marehel » 02.10.2009 14:33

No niestety po wpisaniu (zmianie) ręcznej kursu waluty na odpowiedni i tak przeliczał po starym :(
marehel
 
Postów: 29
Dołączył: 15.04.2009 10:21

Re: Korekta FV w EUR

Postprzez edi67 » 03.10.2009 21:48

hmm.. kurs po jakim wyliczasz korektę powinien być taki, jak kurs pierwotnej faktury (na wiki są odpowiednie orzeczenia w tej sprawie: http://vatowiec.wik.is/index.php?title= ... _Zakup/WNT).
Tak jednak, czy inaczej Vatowiec nie będzie Ci zmieniał kursu, jeśli ustalisz go sam..
Napisz, co dokładnie robisz i w czym tkwi problem? Wybierasz w okienku daty kursu jakąś datę i po sumowaniu zmienia Ci się ta data i powiązany z nią kurs?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Korekta FV w EUR

Postprzez marehel » 04.10.2009 08:07

Nie wiem czy to jest jakaś różnica ale w moim przypadku chodziło o korektę faktury sprzedaży po której zwracałem walutę klientowi.
Jakoś sobie z tym poradziłem a teraz mam problem z przeliczaniem VAT-u na złotówki aby było to zgodne z kasą fiskalną. Nie wiem gdzie wejść do programu i ustawić aby był przeliczany VAT z EUR na PLN z wartości końcowej i od tego VAT z PLN a nie VAT w EUR przeliczany na PLN...niestety są różnice i księgowość nie chce tego zaakceptować :(
marehel
 
Postów: 29
Dołączył: 15.04.2009 10:21


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron