Wystawienie faktury VAT w Euro

Wystawienie faktury VAT w Euro

Postprzez janosick » 24.07.2009 22:04

Witam.

Mam pewną zagwozdkę z wystawieniem faktury VAT dla polskiego klienta w Euro.
Domyślam się że w RV nie można takiej faktury wystawić, bo choć w specyfikacji faktury wskazuję towar w walucie Euro, to nie ma nigdzie możliwości podania daty kursu i na druku faktury jest podana kwota towaru w euro (suma euro się zgadza), tylko wszędzie jest napisane że to jest zł (1E=1PLN).
Wprowadzając taką fakturę w operacjach walutowych wybieram towar, którego cenę w Katalogu Towarów i Usług mam ustaloną w euro, oczywiście podaję walutę i datę waluty i liczy się ok, a potem są do wyboru języki w jakich można wydrukować fakturę. Można wybrać ( ) - żaden, wtedy Faktura jest tylko po polsku, ale albo powtarzają się sformułowania dwukrotnie, albo w miejscu gdzie powinny być w obcym języku nie ma nic i wychodzi trochę dziwnie.
Przechodząc do RV i próbując wydrukować FV utworzoną automatycznie po wprowadzeniu operacji walutowej najpierw jest błąd że kwota do zapłaty jest niezgodna z wynikłą ze specyfikacji, a potem że zaokrąglone zostanie do pełnych groszy.
Pytanie jest czy możliwy jest wydruk FV z operacji walutowych w szablonie wydruku faktur z RV , lub bezpośrednio z RV ale ze stopką z przeliczeniami netto i VAT na złotówki?

Pozdrawiam, Wojtek

PS. Jeszcze do WNT - zrobiłem wg wiki, tworzy się w RV zakupu FW z kategoriami E i J i jak mam drukować fakturę wewnętrzną? Przy opcjach wyboru druku są Faktura FW (jedna pozycja jak na fakturze z EU) i faktura WNT, w której drukują się dwie identyczne pozycje z faktury od kontrahenta z UE a kwoty się sumują, czyli wychodzi suma x2. Wtedy też dostaję też komunikaty o niezgodności kwoty do zapłaty z wynikłą ze specyfikacji i zaokrągleniu do pełnych groszy.
janosick
 
Postów: 13
Dołączył: 10.03.2008 01:01

Re: Wystawienie faktury VAT w Euro

Postprzez Pio » 25.07.2009 10:17

dogrywka->operacje walutowe->drukuj->polski
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Wystawienie faktury VAT w Euro

Postprzez janosick » 25.07.2009 11:26

Super, dzięki.
janosick
 
Postów: 13
Dołączył: 10.03.2008 01:01


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron