Mały płatnik/metoda kasowa - problem z rejestracją faktur

Mały płatnik/metoda kasowa - problem z rejestracją faktur

Postprzez mlb » 16.05.2009 13:49

Witam,

Jak należy postępować przy wprowadzaniu faktur będą małym płatnikiem? Rozliczanie VATu kwartalne.

Wprowadzam w Rejestrze VAT poprawnie daty wpisu, sprzedaży, płatności. Po zaznaczeniu pola metody kasowej wpis ląduje mi w rejestrach z jakąś dziwną datą pod koniec przyszłego miesiąca - czasami zmienia się tylko miesiąc a czasami też i dzień... albo nie rozumiem na czym polega obsługa MP/metody kasowej w vatowcu albo jest jakiś błąd. Podobne zachowanie można zaobserwować uruchamiając sumowanie w Rejestrze VAT - faktury są w ekspresowym tempie wysyłane do przyszłego miesiąca (licząc od dnia dzisiejszego) i to niezależnie od tego ile miesięcy wstecz taka faktura była wprowadzana. Nie ukrywam że trochę to komplikuje sprawę używania vatowca.... :?

Próbowałem reindeksacji, restartów, nic nie pomaga...

Gdy usunąłem wszelkie znaczniki MP i zwyczajnie rekestruję w KD zgodnie z datą płatności, i tak jakieś dziwne sumy pod koniec miesiąca się pojawiają. Najciekawsza jest operacja wprowdzenia kosztu paliwa i naciśnięcia "sumuj" - taki dokument automatycznie zapisuje się do rejestru VAT i KD z datą o miesiąc do przodu (teraz mamy maj, zapisuje się tego samego dnia, ale w czerwcu...)
Pozdrawiam serdecznie
mlb
 
Postów: 3
Dołączył: 16.05.2009 13:39

Re: Mały płatnik/metoda kasowa - problem z rejestracją faktur

Postprzez Pio » 24.05.2009 15:02

Kilometrówka - brak ewidencji przebiegu pojazdu, program automatycznie wylicza ile można wrzucić w koszty na podstawie przebiegu
Rejestry VAT - jak jakiś automat nie spełnia oczekiwać, to wystarczy go wyłączyć, tutaj MP jest raczej przydatny dla kontrahentów MP
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron