Seryjny wydruk faktur

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez Pio » 13.01.2011 07:55

Z podglądu wydruku klikamy na Drukuj, następnie "do pliku" i guzik [...] (trzy kropki) -> no i wreszcie wybieramy typ pliku.
Drugie rozwiązanie => PDFCreator
i trzecie, eksport/nadruk co Calc a z niego eksport do PDF.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez jacekale » 19.01.2011 00:43

Witam,
według mnie drukowanie seryjne faktur powinno działać identycznie jak dla pojedynczej faktury tzn. przy zaznaczonych kilku fakturach w oknie "Rejestr VAT" - obecnie jest to oznaczane podświetleniem rekordów na zielono - i wybraniu opcji Drukuj (z Menu -> Operacje lub prawy przycisk myszy) powinno pojawiać się to samo okno "Rodzaj dokumentu" . Oczywiście jest kwestia zmiany parametrów wydruku dla każdego dokumentu (drukarka, czcionka itd). Może rozwiązaniem byłoby pokazanie okna do definiowania tych parametrów dla całego wydruku masowego a rezygnacja z opcji dedykowanych dla pojedynczych dokumentów takich jak "Arkusz", "Edytor" lub dodatków typu "Kalkulator" ?. W końcu przy masowym wydruku, takie jest moje doświadczenie, chodzi głównie o wydrukowanie w jak najprostszy sposób dokumentów utworzonych opcją "Dokumenty seryjne". Na tej samej drukarce, tą samą czcionką - naciskam jeden przycisk i już. A jeżeli chodzi o generowanie PDF-ów zamiast wydruku lub dodatkowo to polecam Primo PDF.
pozdrawiam
Jacek
jacekale
 
Postów: 5
Dołączył: 09.12.2008 23:18

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez wygodnis » 17.01.2014 20:35

Pio napisał(a):Z podglądu wydruku klikamy na Drukuj, następnie "do pliku" i guzik [...] (trzy kropki) -> no i wreszcie wybieramy typ pliku.

pierwsze rozwiazanie bardzo fajne i szybkie, ale czy jest jakiś sposób na polskie znaki? bo u mnie brak ogonków :(
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez wygodnis » 28.01.2014 15:10

czy ktoś może coś wykombinował żeby w tych pdf były polskie znaki?
bo już kombinuje w rożny sposób i niestety nie działa i na win XP i win7
jedyną opcję to zrobienie do worda i z tamtąd konwersja na pdf, ale to niestety wiąże się z ustawianiem formatowania (najpierw każda fakturą bawić sie w wordzie) co trwa niestety długo czasu

Może jest opcja zmienić coś w Vatowcu żeby dawało gotowe poprawnie z pl znakami?
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez Pio » 28.01.2014 23:18

Proszę sprawdzić przy ustawieniu:
System->Stałe programów->dla wszystkich->Czy format PDF 'graficzny' ?
oraz Czy format PDF Acrobat 6 lub nowszy ?

oprócz drukowania do pdf są jeszcze programy "udające" drukarkę, np. PDF Creator itp.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez wygodnis » 29.01.2014 13:07

Pio napisał(a):System->Stałe programów->dla wszystkich->Czy format PDF 'graficzny' ?
oraz Czy format PDF Acrobat 6 lub nowszy ?

No tak miałem tam poustawiane na NIE
a Adobe już i X i XI
Teraz działa jak natura chciała :)
Dzięki wielkie z ogromnymi wyrazami szacunku dla całego programu i osób działających
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez pitoszek » 10.07.2014 18:44

Proszę o pomoc przeniosłem Vatowca na nowy komputer (win7) i program nie ma polskich znaków. Faktury też drukują się bez polskich znaków. Sprawdzałem nie mam tego:

System->Stałe programów->dla wszystkich->Czy format PDF 'graficzny' ?

Wersja Vatowca 3,94
pitoszek
 
Postów: 20
Dołączył: 25.10.2012 12:45

Re: Seryjny wydruk faktur

Postprzez Pio » 03.08.2014 10:58

Co ma ten problem wspólnego z seryjnym wydrukiem faktur ?
Raczej pasuje do działu viewforum.php?f=38

Oprogramowanie korzysta z tego co ma w systemie, zatem proszę zainstalować odpowiednią wersję językową.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Poprzednia

Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron