Faktrowanie osobne JDG i gospodarstwa rolnego

Faktrowanie osobne JDG i gospodarstwa rolnego

Postprzez szymko2 » 08.07.2023 16:38

Witam,
Chciałbym prowadzić w vatowcu gospodarstwo rolne (czynny płatnik VAT) oraz JDG (czynny płatnik VAT).
Czy jest możliwość wyboru do fakturowania nazwy albo Gospodarstwo Rolne + imię i nazwisko + dane adresowe, NIP do faktur z GR i FHU + imię i nazwisko.... do faktur z JDG?
Z góry dzięki za pomoc.
szymko2
 
Postów: 4
Dołączył: 31.01.2019 19:10

Re: Faktrowanie osobne JDG i gospodarstwa rolnego

Postprzez babaj » 11.07.2023 17:17

Wydaje mi się, że bez problemu. Trzeba założyć dwie firmy. Próbowałeś tak?
Jeżeli przychody i koszty są wspólne dla JDG i rolnika to proponowałbym użyć jakiegoś programu/programów do faktur i importować dane do Vatowca.
Pozdrawiam,
Bartosz
babaj
 
Postów: 211
Dołączył: 21.10.2013 15:21

Re: Faktrowanie osobne JDG i gospodarstwa rolnego

Postprzez szymko2 » 11.07.2023 19:03

JPK VAT będzie i tak wspólny dla JDG i gospodarstwa. Dlatego myślałem, żeby to było w ramach jednej firmy. Kombinowałem żeby dać nazwę w danych firmy imię i nazwisko i dodałem oddziały: JDG i Gospodarstwo ale jakoś nie mogłem dojść żeby te dane oddziałów były na fv.
W takiej sytuacji najlepszym wyjściem chyba będzie wystawianie faktur sprzedażowych na gospodarstwo innym sposobem i dołożenie danych z gospodarstwa do JPK przez import tych danych. Myślałem, że jest jakiś niuans funkcjonalności vatowca który pominąłem ale chyba najbardziej oczywiste i proste rozwiązania są najlepsze.
szymko2
 
Postów: 4
Dołączył: 31.01.2019 19:10

Re: Faktrowanie osobne JDG i gospodarstwa rolnego

Postprzez Andrzej Lalek » 12.10.2023 14:05

Czy JDG i gospodarstwo mają różne numery NIP? jakie są różnice w nazwie? jakie różnice były by na fakturach? Jeśli VAT jest wspólny nie do końca rozumiem możliwość rozdzielenia JDG od gospodarstwa.
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości