Nie mogę wprowadzić faktury

Nie mogę wprowadzić faktury

Postprzez AndrzejJ » 28.09.2008 10:47

Witam,
Zdarzyło mi się coś dziwnego.. a było to tak:
Chciałem wprowadzić fakturę korygującą (do rejestru VAT). wprowadziłem datę, potem firmę i podając typ dokumentu KO pokazało się okno wyboru faktury do skorygowania (dla tej firmy). I tu ciekawostka - nie było faktury, która była wprowadzona w zeszłym miesiącu :(. Długo próbowałem to ominąć robiąc jakieś zabiegi - w końcu usunąłem i zacząłem od nowa nie wprowadzając firmy. Pokazała się lista wszystkich faktur i tam była ta, której szukałem. Potem zacząłem wprowadzać następne faktury. Jedną się udało a podczas wprowadzania drugiej NIE MOGĘ WYBRAĆ FIRMY :o . Kompletnie nie wiem o co chodzi. Ani w tej wprowadzanej, ani w żadnej innej nie mogę w tej chwili edytować pola Kontrahent. Dwukrotne naciskanie przycisku myszy ani wciskanie ENTER, gdy to pole jest zaznaczone, nie daje żadnego efektu!!! Każde inne pole w wierszu tej faktury mogę edytować a tego nie! Czy jest jakaś blokada, którą nieświadomie włączyłem? Nie wiem też, czy obydwie te sprawy (faktura korygująca i potem blokada kontrahenta) mają jakiś związek - wolę jednak opisać całość.
Wprowadzałem dokumenty w nocy, była zmiana daty o 0.00, więc pomyślałem, że to może od tego. Kilka razy program zamknąłem, resetowałem komputer i cały czas jest tak samo.
Będę zobowiązany za jakiekolwiek wskazówki.
AndrzejJ
 
Postów: 31
Dołączył: 18.12.2007 22:24

Re: Nie mogę wprowadzić faktury

Postprzez AndrzejJ » 28.09.2008 10:51

Dodam, że to co opisałem ma miejsce w programie uruchomionym jako VatowiecT. Przed chwilą uruchomiłem wersję Vatowiec (bez T) i .... pole Kontrahent daje się edytować !!!! Czy to normalne ???? (wchodząc przez VatowiecT w dalszym ciągu jest blokada)
AndrzejJ
 
Postów: 31
Dołączył: 18.12.2007 22:24

Re: Nie mogę wprowadzić faktury

Postprzez admin » 29.09.2008 11:15

Jeśli podczas wprowadzania korka jest wybrany kontrahent,
to lista dokumentów jest filrowana dla tego kontrahenta w/g jego identyfikatora.
(nie jest ważna ani nazwa, ani nazwa skrócona)

Proszę sprawdzić Słwoniki->Kontrahenci, czy ten kontrahent występuje kilka razy (również w ukrytych).

Jeżeli występuje tylko raz, to System->Reindeksacja.
admin
Administrator
 
Postów: 30
Dołączył: 16.12.2007 11:35


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron