drukowanie paragonu fiskalnego

drukowanie paragonu fiskalnego

Postprzez pestka » 18.09.2008 12:11

Witam,
Jak można szybko wystawić paragon i wydrukować go drukarką fiskalna.
Do tej pory robiłam paragony w Sprzedaży detalicznej i ręcznie ustawiałam datę i numer i wydruk był na zwyklej drukarce.
W tej chwili muszę zakupić drukarkę fisklaną i chciałbym usprawnić wystawianie paragonu, czy datę można ustawić domyślnie z danego dnia i czy numeracja może być automatyczna.
I jeszcze jedno pytanie czy do drukarki Posnetu tzreba ściągacz jakiś sterowniki aby program wspólpracował z tym użądzeniem?
Pozdrawiam
Pestka
pestka
 
Postów: 1
Dołączył: 18.09.2008 11:52

Re: drukowanie paragonu fiskalnego

Postprzez Pio » 18.09.2008 20:19

pestka napisał(a):Witam,
Jak można szybko wystawić paragon i wydrukować go drukarką fiskalna.


Tak, Dokumenty->Sprzedaż Detaliczna lub Dokumenty->Rejestry VAT->sprzedaż
i szósty guzik od lewej na pasku narzędziowym "Wydruk fiskalny"

pestka napisał(a):Do tej pory robiłam paragony w Sprzedaży detalicznej i ręcznie ustawiałam datę i numer i wydruk był na zwyklej drukarce.
W tej chwili muszę zakupić drukarkę fisklaną i chciałbym usprawnić wystawianie paragonu, czy datę można ustawić domyślnie z danego dnia i czy numeracja może być automatyczna.


W drukarce (kasie) fiskalnej nie ma ustawień tak jak się podoba. Musi być data i godzina bieżąca, które ustawia się bardzo rzadko.
Sprzęt fiskalny sam numeruje paragony i nie tylko. Trzeba pamiętać o kilku czynnościach obowiązkowych, jak np. raport dobowy.
Wiele czynności można wykonać za pomocą System->Drukarka fiskalna lub po prostu wykorzystując guziki na drukarce.

pestka napisał(a):I jeszcze jedno pytanie czy do drukarki Posnetu tzreba ściągacz jakiś sterowniki aby program wspólpracował z tym użądzeniem?


Nie, jeszcze nie powstały sterowniki do urządzeń fiskalnych.
Tak więc nie ściągamy sterowników, bo ich nie ma, a program musi sobie poradzić drukarką.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron