Dublowanie pozycji nabyć wewnątrzwspólnotowych w rejestrze

Dublowanie pozycji nabyć wewnątrzwspólnotowych w rejestrze

Postprzez seb22 » 23.08.2017 01:19

Znalezione rozwiązanie na poniższy problem dzięki temu wpisowi viewtopic.php?f=34&t=1934



Witam, taki problem, zmieniłem kilka pozycji w kategorii RV na UE nabycie oraz w szczegółach KONTRAHENTA zmieniłem na NIP unijny aby ładnie wyglądało na rejestrze bez znaku ?, za I razem po sumie nie zauważyłem tego ale w rejestrze VAT zakupu zaczęły się kopiować pozycje UE nabycie czasami z sumą 0 czasami skopiowana suma w każdym bądź razie nie pojawia się nr dokumentu więc nie księguje tych wypocin programu, dodatkowa wstawia moją firmą w kontrahencie. Po usunięciu tych dziwnych pozycji znów po sumie wyrzuca podobne zmieniając sumy na 0 lub kopiuje z UE pozycji zakupowych.

Innymi słowy program sam dodaje pozycje w rejestrze zakupu vat, bardzo mnie to zaskoczyłem bo 2 mc działał bez zarzutu coś od kategorii RV mu się pochrzaniło albo od wpisów w szczegółach po dodaniu literek państwa. Przy okazji zmieniałem jeszcze szerokość kolumn NIP na początku na 20 a teraz mam 16.
:o
Proszę o pomocc bo nie wiem czy to tak ma być czy raczej nie, przy okazj czy można podejrzeć ile w danym mc kupiłem od kontrahenta UE bo to trzeba podać w deklaracji UE.

Dodam że po zmianie w kategori RV na zakup cuda się nie dzieją. Usuwanie i danie pozycji na czysto nie pomaga. Domyślam się że tworzy się jakiś dokument wewnętrzny ? Czy można to wyłączyć ?

Jeszcze dlaczego nie można edytować kwot w rejestrze vat na pozycjach UE ? musiałem wywalić całą pozycję i stworzyć od nowa. Nie wiem może za wcześnie wpisałem datę zapłaty VAT i dlatego nie mogę tego zmienić?



Pozdrawiam VATOWIEC-ów
Sebastian
seb22
 
Postów: 21
Dołączył: 09.05.2017 23:57

Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości