Wewnątrzwspólnotowa dostawa usług i VAT 7

Wewnątrzwspólnotowa dostawa usług i VAT 7

Postprzez jastom » 21.06.2015 16:45

Proszę o pomoc w ustaleniu błędu jaki popełniam przy księgowaniu wewnątrzwspólnotowej dostawy usług.

Konkretnie, muszę wystawić fakturę dla Google (Irlandia) za otrzymaną płatność (w PLN), mam działalność na KPIR, jestem vatowcem.
Po wystawieniu faktury w rejestrze VAT i przypisaniu jej kategorii RV ="W", faktura poprawnie wyświetla się w KD i rejestrach VAT, jednak podczas eksportu do XML za żadne skarby nie chce się pokazać w formularzu Vat 7 - analogiczne jest przy eksporcie do IPS

próbowałem zarówno z kategorią RV "W" jak i dodaną ekstra na tą okazję "X":
kat_RV.png
pozdrawiam
tomek
jastom
 
Postów: 21
Dołączył: 12.05.2010 19:21

Re: Wewnątrzwspólnotowa dostawa usług i VAT 7

Postprzez edi67 » 22.06.2015 12:30

Kategoria od wewnątrzwspólnotowej dostawy usług (w Twoim przypadku wewnątrzwspólnotowe nabycie usług) powinna być różna od wewnątrzwspolnotowej dostawy/nabycia towarów (W w Vatowcu domyślnie to nabycia towarów), gdyż kwoty te występują w różnych miejscach deklaracji VAT-7.

Utwórz nową kategorię do usług (jeśli jej nie masz) i tę nową kategorię musisz dopisać w formułach eksportu danych (IPS, czy inne).
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Wewnątrzwspólnotowa dostawa usług i VAT 7

Postprzez jastom » 24.06.2015 19:28

problem w tym, że przyjmując istniejącą kategorie na WDT również w VAT 7 nie ma po tym śladu - formularze w ogóle nie reagują na kategorię "W" i tworzoną przeze mnie "X" do WDU.
W formularzach mam następujące formuły:

eksport do XML:
poz. 11, dostawa towarów i usług: iif(round(PVAT->SKNPN,0)>0,round(PVAT->SKNPN,0),"0")
poz. 21, WDT: if(round(PVAT->SW00N,0)>0,round(PVAT->SW00N,0),"0")

eksport do IPS:
poz. 11, dostawa towarów i usług: round(PVAT->SKNPN,0)
poz. 21, WDT: round(PVAT->SW00N,0)
pozdrawiam
tomek
jastom
 
Postów: 21
Dołączył: 12.05.2010 19:21


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron