Abonamenty - miesiąc w nazwie usługi

Abonamenty - miesiąc w nazwie usługi

Postprzez Mac » 22.04.2015 14:44

Witam,
nie mogę nigdzie znaleźć informacji, czy jest możliwość utworzenia (w Katalogu Towaru i Usług) usługi ze zmienną nazwą - zależną od daty wystawienia faktury.
Chodzi mi o to, że firma telekomunikacyjna wystawia co miesiąc faktury klientom na abonamenty.
Dobrze by było, aby w nazwie usługi było np. "Abonament Złoty za maj 2015 r." albo tylko "Abonament Złoty za maj".
Czyli w nazwie usługi użycie jakiejś zmiennej, np. $miesiac$ zamieniłoby na miesiąc wystawienia faktury, a "$miesiac+1$ na przyszły miesiąc (przy abonamentach płatnych z góry). Odpowiednio mogłoby by być $miesiac_rok$ oraz $miesiac+1_rok$. Być może w jakiś przypadkach przydałoby się jeszcze "$miesiac-1$ oraz $miesiac-1_rok$.
W połączeniu z fakturami seryjnymi takie rozwiązanie byłoby niezwykle wygodne :)
Jeśli już jest w Vatowcu coś podobnego, co pozwoli na takie generowanie faktur, to będę wdzięczny za podpowiedź.
A jeśli nie ma, to może warto by było dodać taką funkcjonalność?
Pozdrawiam
Maciek

PS.
Wielki szacun dla autora Vatowca za stworzenie programu o tak dużych możliwościach i udostępnienie go za darmo.
Mac
 
Postów: 2
Dołączył: 23.12.2014 16:36

Re: Abonamenty - miesiąc w nazwie usługi

Postprzez sqra » 24.04.2015 10:24

W dokumentach seryjnych w specyfikacji faktury, pole Uwagi, umieszczamy %m
To da Ci wpis bieżącego miesiąca i roku.
Ewentualnie %n będzie to miesiąc następny

Pozdrawiam
Witek
sqra
 
Postów: 87
Dołączył: 19.12.2007 15:04

Re: Abonamenty - miesiąc w nazwie usługi

Postprzez Mac » 14.05.2015 19:24

Dziękuję,
o to mi chodziło - działa super :)
Pozdrawiam
Maciek
Mac
 
Postów: 2
Dołączył: 23.12.2014 16:36


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron