Wynajem mieszkania, ewidencja VAT

Wynajem mieszkania, ewidencja VAT

Postprzez Pawel » 07.08.2014 13:45

Witam serdecznie,

Czy da się w Vatowcu obsłużyć taką sytuację:
1. Wynajmuję mieszkanie (jako osoba prywatna)
2. Ponieważ niezależnie od tego prowadzę DG i jestem płatnikiem VAT, przychód z tego najmu muszę wpisać do ewidencji VAT (jako przychód zwolniony z VAT) - nie musi to być faktura (fakturę muszę wystawić tylko jeśli najemca sobie jej zażyczy).
3. Jako że podatek dochodowy z tego najmu będę rozliczał prywatnie, nie chcę żeby te wpisy z ewidencji przenosiły się do Księgi Dokumentów i wliczały do zestawień PIT.

A więc w skrócie: czy da się do ewidencji VAT dodać taki dokument, który nie przeniesie się do Księgi Dokumentów (i najlepiej, żeby to nie była faktura - wtedy nie będzie problemów z numeracją dla "prawdziwych" faktur)?

pozdrawiam,
Paweł
Pawel
 
Postów: 4
Dołączył: 30.01.2012 21:09

Re: Wynajem mieszkania, ewidencja VAT

Postprzez edi67 » 18.08.2014 12:22

Możesz sobie utworzyć nową kategorię Księgi, która będzie robiła to co chcesz..
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Wynajem mieszkania, ewidencja VAT

Postprzez Pawel » 19.08.2014 20:12

Dziękuję za trop. Udało mi się utworzyć kategorię rej. vat która nie przenosi kosztu do księgi dokumentów.
Pozostaje tylko problem z wydrukiem KD. Bo dla takich wpisów w rejestrze vat tworzą się "zerowe" wpisy w KD, ktore potem pojawiają się na wydrukach. I nie pomaga tu wybranie innej kategorii KD w definicji dokumentu vat, bo wpisy w KD tworzą sie bez "linii" które mogłyby miec tę kategorię przypisaną.

Czy coś robię nie tak, czy to jakiś błąd?
Pawel
 
Postów: 4
Dołączył: 30.01.2012 21:09


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron