Księgowanie Raport kasowego

Księgowanie Raport kasowego

Postprzez Gosia123 » 03.03.2014 11:45

Mam kilka pytań, a w pomocy VATowca nie ma szczegółowych odpowiedzi:

1. Pierwszy rok działalności Stowarzyszenia jest dłuższy niż 12 miesięcy. Ustawiłam w FK-> Rok księgowy następujące dane:
Rok: 2013 Start: wrzesień 2012, Stop: grudzień 2013, Opis: pierwszy rok działalności
Uwagi: (brak) konto FK: (-) [czy coś powinnam wpisywać z kolumnę „konto FK”?]

2. Zaczęłam księgować Raport kasowy na wrzesień 2012, potem październik 2012.
Pytanie1: czy program policzy mi wrzesień 2012 jako pierwszy miesiąc M01, a grudzień 2013 jako M16?
Pytanie2: Czy po zadekretowaniu i zaksięgowaniu Raportu kasowego muszę kliknąć guzik „weryfikacja” na planie kont, aby mi poprawnie sumowało miesiące?
Pytanie3: jak wygenerować bilans i RZiS w wariancie kalkulacyjnym, aby sprawdzić czy program dobrze sumuje miesiące?
Pytanie4: czy można gdzieś otrzymać szczegółową instrukcję jak krok po kroku księgować poszczególne typy dokumentów?

3. Nasze Stowarzyszenie nie jest zarejestrowane do VATu, czy w Słowniku -> Kategorie RV -> kolumna „k” mogę dodać kategorię "bez VATu" oznaczone dowolną literą?

Małgosia
Gosia123
 
Postów: 4
Dołączył: 24.02.2014 11:11

Re: Księgowanie Raport kasowego

Postprzez Pio » 25.03.2014 21:41

Proszę śmiało księgować i się nie obawiać vatowca.
Weryfikacja w planie tylko po "odksięgowaniach",
tak, można zmieniać zaksięgowane (jak się ma uprawnienia, ale na dzień dobry każdy je ma).
Proszę zwrócić uwagę na kolumnę "K", jest w wielu oknach, a na pasku statusu jest jej opis - można zmienić T na N ;)

Vaciak jest dla ludzi, a nie odwrotnie. Przynajmniej tak miało być, nie wiem jak jest faktycznie :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron