Dwie korekty faktur do jednej FV

Dwie korekty faktur do jednej FV

Postprzez RadekSowa » 12.02.2014 18:41

Witam,
Pytanie do autora programu lub użytkowników PRO.
Jak zrobić dwie korekty do jednej faktury? Dostawca wystawił mi dwie korekty faktury do jednej faktury. Faktura ma 8 pozycji. Na pierwszej korekcie koryguje mi jedną pozycję na kolejnej koryguje mi 4 pozycje. System nie pozwala mi skorygować po raz kolejny faktury. Pojawia się komunikat "faktura była już korygowana". Liczę na szybką poradę. Nie wchodzi w grę zmiana dokumentów u dostawcy.
RadekSowa
 
Postów: 1
Dołączył: 11.02.2014 19:15

Re: Dwie korekty faktur do jednej FV

Postprzez Pio » 13.02.2014 14:42

Można wystawiać nieskończenie wiele korekt, ale szeregowo, nie drzewiaście.

Korekta, to dokument "winno być", czyli dotyczy jednego dokumentu źródłowego i zawsze powinna być ta ostatnia prawidłowa.

Ponieważ dostawca wystawia wiele korków do jednego dokumentu, czyli nie stosuje zasady "winno być" a drzewo (krzak)
- powinien zakończyć ten proceder :)

Problem można obejść księgując kolejno korki jeden po drugim, zawsze tak modyfikując specyfikację, żeby dokument odpowiadał rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dwie korekty faktur do jednej FV

Postprzez Ola Anna » 20.05.2015 13:05

Korygowanie korekty dało u mnie fakturę korygującą jak w załączniku (RAZEM w winno być pokazuje -140, RAZEM w różnica pokazuje 5000) - co jest zrobione nie tak w tej korekcie, przecież tak ona nie może wyglądać. W pierwotnej fakturze korygowałam cenę netto, w korekcie również.
Załączniki
korekta.jpg
Ola Anna
 
Postów: 54
Dołączył: 20.05.2015 12:42

Re: Dwie korekty faktur do jednej FV

Postprzez Pio » 20.05.2015 22:25

dogrywka - do sprawdzenia
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dwie korekty faktur do jednej FV

Postprzez Ola Anna » 20.05.2015 22:39

Witam,

po dogrywce wygląda ok, dziękuję.
Załączniki
korkor.jpg
Ola Anna
 
Postów: 54
Dołączył: 20.05.2015 12:42

Re: Dwie korekty faktur do jednej FV

Postprzez Sammla » 13.08.2021 14:26

RadekSowa napisał(a):Witam,
Pytanie do autora programu lub użytkowników PRO.
Jak zrobić dwie korekty do jednej faktury? Dostawca wystawił mi dwie korekty faktury do jednej faktury. Faktura ma 8 pozycji. Na pierwszej korekcie koryguje mi jedną pozycję na kolejnej koryguje mi 4 pozycje. System nie pozwala mi skorygować po raz kolejny faktury. Pojawia się komunikat "faktura była już korygowana". Liczę na szybką poradę. Nie wchodzi w grę zmiana dokumentów u dostawcy.

*Mam podobny problem. Wystawca faktury z wieloma pozycjami (28) po odkryciu przeze mnie błędu w jednej z pozycji wystawił mi fakturę korygującą i kolejną zakupową na to co było błędnie wprowadzone w fakturze pierwotnej. Niestety odkryłem drugi błąd w innej pozycji i znów wystawca wystawił kolejną korektę tej samej faktury pierwotnej odnoszącą się wyłącznie do tej drugiej pomyłki oraz kolejną nową FV na pomylony asortyment. Problem pojawił się u mnie w momencie próby wprowadzenia tej drugiej korekty do rejestru VAT ze skutkiem jak w cytowanym pytaniu, a mianowicie "faktura była już korygowana" No i jak z tego wybrnąć?
Sammla
 
Postów: 17
Dołączył: 27.03.2017 21:07


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron