W 2014 roku nie ma już rachunków?

W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez piotr7799 » 15.01.2014 10:15

Witam,

Podobno przedsiębiorcy nie mogą już w 2014 roku wystawiać rachunków.

Jeśli dotychczas wystawiali rachunki to teraz muszą wystawiać identyczny dokument, tylko z tytułem "Faktura".

Czy jest możliwość w Vatowcu by edytować samodzielnie szablon Rachunków tak by zmienić tytuł na Faktura oraz "Imię Nazwisko osoby uprawnionej do wystawienia faktury" i "Akceptuję fakturę" ?

Bardzo istotne jest by na takiej "Fakturze" nie było kolumn dotyczących VAT.

Pozdrawiam
Piotr
piotr7799
 
Postów: 8
Dołączył: 09.11.2012 15:40

Re: W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez Pio » 28.01.2014 23:48

Można wszystko zrobić np. poprzez nadruk do arkusza kalkulacyjnego,
a odnośnie wydruku, to jak będzie paragraf ze zmianami, to oczywiście je wykonam dosyć szybko,
tylko musi być podkładka, bo na "podobno" już kilka zmian robiłem bez sensu :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez Ovchie » 16.03.2014 14:16

Cześć,

Sam od jakiegoś czasu szukam informacji o wprowadzeniu faktur zamiast rachunków od stycznia 2014. Z tego co widzę, zdania są conajmniej podzielone: http://czybycvatowcem.pl/wszyscy-maja-wystawiac-faktury-od-2014-nie-daj-sie-naciagnac/ ;)
Ja - póki co - zostałem przy rachunkach. Ale pogrzebałem też troszeczkę w Vatowcu i wychodzi na to, że nie będąc VATowcem, ani nie prowadząc pełnej księgowości, też możesz wystawiać faktury - tyle, że robisz to (wprowadzanie i wydruk) przez Rejestry VAT a nie w księdze dokumentów.


Pozdrawiam,
Marcin Owczarek
Ovchie
 
Postów: 1
Dołączył: 11.03.2014 22:38

Re: W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez newbie » 04.04.2014 14:24

Tak jak piotr7799 napisał w 1 poście - również chciałbym "edytować samodzielnie szablon Rachunków tak by zmienić tytuł na Faktura oraz "Imię Nazwisko osoby uprawnionej do wystawienia faktury" i "Akceptuję fakturę"". Bardzo proszę o informację jak poprzez nadruk do arkusza kalkulacyjnego to zrobić. System -> Definicje nadruku -> Dodaj Symbol RACHUNEK? I co dalej?

Podkładka (bardziej jako możliwość, nie wymóg): http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4 ... tml#P66453
Kod: Zaznacz wszystko
§ 4.
1. Fakturę wystawia:
  1) zarejestrowany podatnik VAT czynny;
  2) podatnik, o którym mowa w art. 16 ustawy, przy dokonywaniu wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu.
2. Faktury mogą również wystawiać zarejestrowani podatnicy VAT zwolnieni.
newbie
 
Postów: 39
Dołączył: 02.04.2014 18:49

Re: W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez edi67 » 04.04.2014 23:46

Z mojego (niewgryzającego się) oglądu, to zmieniło się tyle, że to co się drukuje można nazywać zarówno rachunek jak i faktura (w większości przypadków).
Tak naprawdę to przecież to &()*@#)!! nie ma żadnego znaczenia i na zachodzie od dawna się z nas śmieją, że jak przecinek nie w tym miejscu, to masowo drżymy przed UKS. Trochę się im świat zmienia, czasami na lepsze.

newbie napisał(a):Tak jak piotr7799 napisał w 1 poście - również chciałbym "edytować samodzielnie szablon Rachunków tak by zmienić tytuł na Faktura oraz "Imię Nazwisko osoby uprawnionej do wystawienia faktury" i "Akceptuję fakturę"". Bardzo proszę o informację jak poprzez nadruk do arkusza kalkulacyjnego to zrobić. System -> Definicje nadruku -> Dodaj Symbol RACHUNEK? I co dalej?


Z nadrukami faktur/rachunków będziecie się męczyć (pewnie niekoniecznie potrzebnie - zapał lepiej spożytkować gdzie indziej.. :) )
Tekst Akceptuję fakturę zmienia się w Stałych, Imie i Nazwisko można wstawić w opisie Użytkownika, niektóre inne rzeczy też można dostosować..
Czyli korzystajcie ze standardu :)
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez Pio » 05.07.2014 18:07

dogrywka
nowa stała programu: Vatowiec->"Tekst zamiast słowa Faktura"
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: W 2014 roku nie ma już rachunków?

Postprzez newbie » 06.07.2014 00:42

Ogromnie dziękuję :D
newbie
 
Postów: 39
Dołączył: 02.04.2014 18:49


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron